Apple’dan 70 Yeni Emoji Alarmı

damattween

Geçtiğimiz günlerde dünyanın birçok ülkesinde kutlanan Dünya Emoji Günü, birbirinden renkli ve yaratıcı işler görmemizi sağladı. Teknoloji devi Apple ise, emojiseverlere müjdeyi vererek, İOS 12 güncellemesi ile birlikte gelecek 70’den fazla yeni emojinin ön duyurusunu yaptı.

Günlük yaşantımızda neredeyse yazıştığımız herkes ile her cümlemize mutlaka bir emoji ekliyor, sohbetlerimizde emojileri bolca kullanıyoruz. Üzüntümüzü, mutluluğumuzu, sinirimizi neredeyse tüm duygularımızı uzun uzun ifade etmek yerine bir emojiyle bile anlattığımız zamanlar oluyor.  Bazen bilinçli bazen el alışkanlığı ile kullandığımız hatta bazılarının ne anlama geldiğini bile doğru bilmediğimiz emojiler, kendilerini bir şekilde sevdirtiyor. Hayatımızda bu kadar yer edinen emojiler için Jeremy Burge, geçtiğimiz yıllarda 17 Temmuz tarihini Dünya Emoji Günü olarak ilan etmişti.Bugünün doğmasındaki en temel fikir ise, dünyadaki her şeyin emoji ile anlatılabileceğiydi. Dünden beri birçok markanın yaratıcı ve eğlenceli içerikler ile kutladığı emoji gününde teknoloji devi Apple, ‘’ online selfie’’ olarak bilinen memojiler ile kutladı ve yeni çıkacak 70’i aşkın emojinin bir kısmını açıkladı.

Yeni gelecek emojiler arasında nazar boncuğundan turuncu, gri ve kıvırcık saçlı insanladan, kanguru, tavus kuşu, papağan ve ıstakoz gibi hayvanlara kadar birçok yeni ifade yer alıyor.

Apple, bu yeni seçenekleri oluştururken çeşitliliğe vurgu yapmak “ duygu ve düşünceleri daha iyi temsil etmek” adına yapıldığını da vurguluyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir