Anahtar Kelime Analizi

Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır? Toolları Nelerdir?

damattween

Seo Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?

Anahtar kelime araştırması, arama pazarcılığı alanındaki en önemli, değerli ve yüksek getirili aktivitelerden biridir. Doğru anahtar kelimeler için web site içeriğinizi de anahtar kelimenize göre optimize etmeniz gerekir. Pazarınızın anahtar kelime talebini araştırarak, yalnızca SEO ile hedeflenecek terimleri ve kelime öbeklerini öğrenemez, aynı zamanda müşterileriniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Her zaman ziyaretçilerin sitenize gelmesini değil, doğru ziyaretçi türlerini elde etmekle ilgili olabilir. Bu zekanın kullanışlılığı abartılamaz; Anahtar kelime araştırmasıyla, taleplerdeki değişimleri tahmin edebilir, değişen piyasa koşullarına yanıt verebilir ve web araştırmacılarının aktif olarak aradığı ürünleri, hizmetleri ve içeriği üretebilirsiniz.

Anahtar Kelime Nedir?

Bir anahtar kelime, bir İnternet kullanıcısının bir arama motorunda veya arama çubuğunda bir arama yapmak için kullandığı bir kelimeyi veya kelime grubunu tanımlamak için dijital pazarlamacılıkta kullanılan bir terimdir.

Bir SEO stratejisinde, anahtar kelimeler çok önemlidir ve web için yazılan herhangi bir yazının veya içeriğin özü olmalıdır (içerik, başlıklar ve SEO öğelerinde bulunur).

Web ve mobil platformlarda çevrimiçi içeriği kullanıma sunmadan önce anahtar kelimeler geliştirilmeli ve dikkatlice seçilmelidir.

 

Adwords Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?

Google Adwords, anahtar kelime tıklama ve kampanya başarısı gibi verileri açıklayan bir anahtar kelime analizcisi ve raporlama bölümü içerir. Ancak, anahtar kelimeleri ve bu araçların içinden birbirleriyle nasıl ilişkilendiklerini incelemek zor.

Google’ın araçları hesabınızın genel bir görünümünü elde etmede yardımcı olsa da, bu verilerin bir sonucu olarak ne yaptığınız ve performansınızı artırmak için neler yapmak istediğiniz tamamen size bağlıdır.

Site Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?

Pazarlama doğal olarak analitiktir. Saha testi pazarlama desteği ve pazarlama performansı, bütçe tahsisini ve pazar erişimini optimize etmenin anahtarıdır. Arama pazarlaması farklı değildir ve anahtar kelimeler tüm arama kampanyanızı dikte ettiğinden, anahtar kelime analizi birincil odak noktanız olmalıdır. Anahtar kelimeleri analiz etmek, şunları yapmanız gerekir:

  • Harcamayı Optimize Edin: Başarılı anahtar kelimelere daha fazla bütçe dağıtın ve sonuç üretmeyenler için gereksiz harcamaları ortadan kaldırın
  • Dönüşümleri Artırma: İyi dönüşüm sağlayan anahtar kelimelerin belirlenmesi ve odaklanması, dönüşüm oranı optimizasyonu ve yatırım getirisi için iyidir
  • Göz Eğilimleri: Anahtar kelime arama sıklığı bilgisi, işletmenizin çeşitli yönlerine uygulayabileceğiniz piyasa davranışları hakkında bilgi sağlar.
  • Zamanınıza Öncelik Verme: Anahtar kelime performansı, kampanyanın önemini artırır; zamanınızı, en büyük etkiye sahip alanları en iyi duruma getirerek geçirin
  • Yeni Pazarları Bul: Uzun kuyruk çabalarınızı genişletmek ve daha spesifik anahtar kelime sorgularını ve ilgili potansiyel müşterileri keşfetmek için anahtar kelime analizini kullanın

Anahtar Kelime Analizi Toolları

Tüm avantajlara rağmen, çoğu bir çok kişi anahtar kelime analizinde neredeyse zaman harcamazlar çünkü zaman alıcı ve tekrarlayıcıdır. Seomonitor.com anahtar kelime yazılımı ile, anahtar kelimeleri analiz etmek ve veriden yararlanmak, daha üretken hale getirmek için otomatikleştirilir ve basitleştirilir.

Gelişmiş anahtar kelime arama yeteneğine ek olarak, Seomonitor.com anahtar kelime popülaritesini değerlendirir ve sizin için anahtar kelime gruplarını segmentlere ayırmak için toplamları profesyonel olarak değerlendirir. Son derece alakalı anahtar kelime grupları Kalite Puanınızı yükseltmek için çok önemli bir adımdır ve Seomonitor.com’un yazılımı, anahtar kelimelerinizin olabildiğince alakalı bir şekilde bölümlere ayrılmasını sağlar. Yazılım, kendi anahtar kelime analizine, tanımladığınız ek filtreler ve kurallara göre en iyi segmentasyonu belirler. Web sitesini incelediğinizde size anahtar kelime olarak profesyonel hizmet sağladıklarını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir