Okuduğunuz Yazı
Amazon Prime,Tesla,Google ve Apple Aynı Anda Çalışırsa Ne Olur?

Amazon Prime,Tesla,Google ve Apple Aynı Anda Çalışırsa Ne Olur?

Teknolojinin yaşam standartlarımızı yükselttiği yadsınamaz bir gerçek. Her geçen gün hayatımızı kolaylaştıracak bir yenilik kapımızı çalıyor. Bu sefer kapımız gerçek anlamda çalıyor J

Iot kavramını daha önce duymuşsunuzdur, duymamış olanlarınızı şöyle alalım:

https://pazarlamaturkiye.com/makale/nedir-internet-of-things-iot-hayatimiza-nasil-girdi/

Türkçe karşılığı Nesnelerin İnternet’i olan IoT kavramıyla filmlerde sıkça rastladığımız gelecek hayallerine ne kadar yakın olduğumuzu hatta hayallerimizin de ötesine geçeceğimizi hissediyoruz sıkça.

Biraz sonra izleyeceğiniz video’da da günümüzde hemen hemen hepimiz kargocularla yaşadığı “Geldim evde yoktunuz, kargonuzu şubeden alabilirsiniz” sorununun IoT ile hayatımızdan silinip gideceğine şahit olacaksınız. Ve asıl güzel yanı bunun için tek bir markadan teknolojik aletleri evinize doldurmuş olmanız gerekmiyor. Birbirinden tamamen farklı markalar birlikte etkileyici bir IoT örneği sunuyor bizlere.

Amazon Prime’dan kargo geliyor fakat evde kimse yok. Çoğumuzun yaşadığı durum bu noktada kargo görevlisi firmasına ait bilgilendirme kağıdını kapınıza asar ve geri gider. Fakat bu video’da öyle olmuyor ve deyim yerindeyse teknolojinin nimetlerinden yararlanılıyor. Kargo görevlisinin zile basması ile işte olan ev sahibine Google Video Door Bell üzerinden kapıda birilerinin olduğuna dair bildirim gidiyor. Ev sahibi canlı olarak kapıdaki görevliyi görebiliyor ve konuşabiliyor.  Kargoları alabilecek kimse olmadığı için görevliye arabasının bagajına bırakmasını rica ediyor ve Tesla aracını iPhone uygulaması üzerinden kontrol ediyor.

İlginizi Çekebilir

https://www.youtube.com/watch?v=XOYw8QWgkgM&feature=youtu.be&fbclid=IwAR07L7rUPE7nTencARgZK4XY4W3Vv89H4Ytvn6PqozzF6TaT4uvOhoX0Fl8

Peki siz IoT uygulamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?  Türkiye’den de bu tarz IoT örnekleri görür müyüz yakın zamanda?

Yorum Yok

Leave a Reply

Your email address will not be published.© 2020 Pazarlama Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.

Hosting Sponsoru: Turhost