E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

ALLİANZ Türkiye’den Ayhan SİCİMOĞLU Projesi

Ayhan SİCİMOĞLU Türkiye’de geniş kitlelere hitap eden müzisyen, radyocu, gezgin, sunucu ve iş adamı gibi birçok kimlikleri ile tanınmaktadır. Ayrıca ilgi alanım olması sebebiyle belirtme gereği duyuyorum, Türkiye’deki en iyi perküsyon sanatçılarındandır. 70’li yıllara kadar gidildiğinde Mazhar ALANSON ile kurduğu “ İpucu Beşlisi” olarak bilinen bir müzik  grupları da vardır. Bilgi-Kültür birikimi ve eğlenceli kişiliği ile kendinden söz ettiren SİCİMOĞLU ile bir reklam projesi başlatmak da bir o kadar eğlenceli olacaktır tahmin edebileceğiniz gibi. Olmuş da zaten.

Allianz Türkiye’nin icra kurulundan güvenlik görevlisine kadar tüm çalışanlarını bir reklam filminde toplaması başlıbaşına bir samimiyet göstergesi. Çok resmi olduğu düşünülen yönetimlerin aksine Allianz Türkiye çalışanlarının böyle bir uyum içerisinde böyle eğlenceli bir reklam filmi çekmiş olmaları Allianz Türkiye’yi farklılaştırıyor. Reklam filminde tüm çalışanların enerjisini ve samimiyetini hissetmeniz mümkün. Ben izlerken çok samimi buldum en azından. Bu yazıyı da klasik resmi formlarda yazmadığımı da fark etmişsinizdir zaten. Bu reklamdan yola çıkarak Allianz Türkiye Kurumsal İletişim Başkanı Fatmanur Erdoğan ile röportaj tadında bir sohbetimiz oldu. Allianz Türkiye olarak böyle bir kampanya başlatmış olmalarının arkasında yatan fikri merak ettik ve sorduk. Kendisi ile yaptığımız röportajın özeti aşağıdadır.

“Dışavurumcu şirketler dönemini başlatıyoruz”

Allianz Türkiye Kurumsal İletişim Başkanı Fatmanur Erdoğan, Allianz’ın bu yeni dönemine ilişkin iletişim stratejilerini açıkladı. Sigorta sektörünün daha içine kapalı bir sektör olduğuna dikkat çeken Erdoğan, “Allianz Türkiye olarak, yeni dönemde ‘dışavurumcu şirket’ anlayışını sektöre kazandırıyoruz. Yani, doğal olanı doğal ve olağan şekilde anlatıyoruz. Duygu ve düşüncelerin etki altında kalmaksızın dışa vurulmasını ve olanı olduğu gibi vermeyi amaçlıyoruz. Allianz olarak sektörün bilinirliğini artırmak amacıyla daha dışa dönük bir yaklaşım sergileyeceğiz. Klasik sigortacılık anlayışından farklı bir dil ve diyalog tarzı ile yol alacağız. Bu çalışmaların sadece Allianz’ın değil, tüm sektörün itibarının yükseltilmesi, sektörün faaliyetlerinin daha iyi anlaşılması ve sektöre olan güvenin artması açısından da önem taşıdığı kanısındayız” diye ekledi.

Fatmanur Erdoğan, bir sigorta şirketiyle müşterilerin genellikle zor zamanlarında yollarının kesiştiğine de dikkat çekti. “Müşterilerin zor zamanlarında yanında olan bizlerin hayatından bir kesit sunmak istedik. Yaşantımızdan bir anı sizlerle paylaşmak istedik. Daha açık, samimi ve içten bir dille yaklaşmak istedik. Sigortanızı kullanırken, arkasında her gün daha iyi hizmet verebilmek için iyi niyetle çalışanların kimler olduğunu göstermek ve gerçek hayattan bir kesit sunmak istedik” diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’de ilk kez bir şirketin tüm İcra Kurulu üyeleri en doğal halleriyle dijital dünyada yer alıyor. Böylece Allianz’ın yeni döneminde paydaşlarına ve topluma daha yakın, sıcak ve sosyal bir marka olma hedefinde ne kadar samimi olduğumuzu anlatma fırsatı bulduk. Sektöre yön verecek ve yeni nesil çalışanların da ilgisini çekecek dışavurumcu projelerimizle diyaloğa devam edeceğiz.”

Kampanya sürecinde Allianz Türkiye’nin sosyal medya hesapları da Ayhan Sicimoğlu tarafından yönetildi ve birçok Twitter ünlüsü de kampanya kapsamında Allianz sosyal medya hesaplarıyla sohbetler gerçekleştirdiler. Gençliğin aktif olduğu sosyal medya trendlerini yakalamayı başaran Allianz, Onedio.com, ekşi sözlük  ve Listelist.com gibi kanalları da iletişim kampanyası kapsamında çok verimli kullanmış.  Fatmanur Erdoğan’ın bahsettiği “doğal olanı yansıtma” konusunda yeterince ikna edici bir iletişim kampanyası olmuş. Allianz Türkiye’nin kurum kültürünü yansıttığı kampanya kapsamında kullandığı #anilarinhastasiyim hashtag’ı de Ayhan Sicimoğlu ile özdeşleşmiş olan “hastasıyım” kelimesinden geliyor. Bu hashtag içerisindeki samimi ve eğlenceli anılar da kampanyanın samimiyetini destekler nitelikte.

1 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir