Akbank’tan Bir İlk “İnteraktif Programatik TV Projesi”

ds-damat

Akbank müşterileri artık televizyon izlerken krediye başvurabilecek ve kredi notlarını öğrenebilecekler. Uzun zamandır pazarlama faaliyetlerini müşterilerinin olduğu mecralara taşıyan Akbank, müşterilerinin ihtiyaçlarını analiz ederek onların ihtiyaç duydukları anda ihtiyaç duydukları yerde ürünlerini aktif edebilmek için çözüm üretiyor. “Akıllı İnteraktif Programatik TV” projesi de bu amaca hizmet eden bir uygulama.

Yapılan açıklamada, önceliklerinin her zaman müşterilerin finansal ihtiyaçlarını onlara kusursuz bir müşteri deneyimi yaşatarak ve hayatlarının akışını bozmadan mobil dünyada karşılamak olduğunu dile getiren Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş proje ile ilgili şunları aktardı:

“Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de ilk defa Programatik (HbbTV) TV ile akıllı olarak müşterilerimize izledikleri televizyon programı ile ulaştık. 5 ilde pilot olarak TV8 iş birliği ve Adform alt yapısıyla devreye alınan projeyle müşterilerimize izledikleri televizyon programı sırasında ekranda onlara özel teklifler çıkardık. Bu teklif formları üzerinden müşterilerimiz kredi notlarını öğrenebildi ve Direkt Kredi ürünümüze başvurabildiler. Reklama tıklayarak Akbank Direkt’e yönlendirildiler ve bu kanalımızda kredilerini kullanabildiler. Teknik açıdan bakıldığında lokasyon, segmentli dijital veri havuzları ve yeniden hedefleme gibi sistemleri öncü olarak kullanıp, farklı illerden 100 binden fazla kişiye farklı hedeflemeler sonucunda ulaşmış olduk. Bu tip projelerle müşterilerimizi yenilikçi ürün ve hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir