Ajans Çalışanlarını Mutlu Etmenin 10 Yolu

damattween

Bir ajans firmasını motive etmek, her gün aynı verimle çalışmak hatta bu verimi gittikçe arttırmak açısından oldukça önemli bir konu. Bizzat çalışanlar üzerinde yapılan araştırmalara göre; ajans çalışmalarını mutlu edebilmenin 10 etkili yolu bulunuyor. Bu etkili yolların uygulanması, ajans içerisinde daha keyifli, verimli ve profesyonel bir çalışma ortamının gerçekleşmesinde direkt etki sağlıyor.

1. Kelimelerin Gücü Adına!

Ajans içerisinde çalışan bireyleri motive edecek ve çalışma şevkini arttıracak konuşmaların yapılması oldukça önemli. Birçok ajans, düzenli olarak gerçekleştirdiği toplantılarda artık performans değerlendirmeleri yapıyor ve çalışanlarını takdir etmeyi ihmal etmiyor.

2. Para Aslında Sanıldığından Daha Önemli

Elbette bir ajans içerisinde ekip ruhu, huzurlu çalışma ortamı ve mutluluk önemli. Ancak hayat devam ediyor ve geçim sağlama derdi her zaman bir yerlerde duracak. Bu nedenle tatmin edici maaşlar, ajans çalışanlarının mutluluğuna büyük ölçüde etki edecektir.

3. Zaman Zaman Getirilecek Yenilikler

Her zaman aynı kurallar ve yöntemler ile çalışmak bir süre ajansın en iyi çalışanını bile sıkabilir. Zaman zaman daha iyiye taşımaya yönelik getirilecek yenilikler ile çalışma verimi artacaktır.

4. Şirket Şeffaflığı Önemli Bir Konu

Birçok konunun kapalı kapılar ardında konuşulması, çalışanların yalnızca bilgisayar sesi ile gününü geçirmesi, o çalışan kesimin ajansı ve işini sahiplenmesinde en büyük engel. Çalışma ortamını ve işi sahiplenebilmek için, şirketin hemen hemen her konusunda bilgi ve fikir sahibi olmak fayda getirir.

5. Birbirini Gerçekten Tanıyan Çalışanlar

Birbiriyle konuşmayan, bir şeyler paylaşmayan ajans çalışanları, bir devlet dairesinde çalışıyormuş hissine kapılacağını söyleyecektir. Keyifli bir çalışma ortamı için, çalışanların belirli bir samimiyet çerçevesinde birbirini daha iyi tanımasına fırsat verilmelidir.

6. Farklı Aktiviteler ile Tükenmişliğe Son

İşle birlikte yürütülecek keyifli aktiviteler, yenilenmeyi ve güçlenmeyi sağlar. Kimi ajanslar düzenli piknik, yoga ve dans gibi etkinlikler düzenlerken, kimi ajanslar kısa süreli tatiller ile çalışanlarını motive etmektedir.

7. Daha Kaliteli ve Verimli Molalar

Süresi, ne zaman olacağı ve ne şekilde geçirileceği belirlenmiş molalar, maalesef ajans çalışanları için mola sayılmıyor. Kendilerine zaman ayırabilecekleri, dinlenebilecekleri ve güç toplayabilecekleri daha verimli molalar onları mutlu etmeye yarayacaktır.

8. İyi Tasarlanmış Ajans Ofisleri

Çalışanlar, sıradan ve sıkıcı bir ofiste yer almak yerine, daha iyi şekilde tasarlanmış ve keyif veren ajans ortamlarını tercih ediyor. Aynı evde kalmak gibi, her sabah ofise gelmenin de daha çekici yanları olabileceği bu şekilde kanıtlanabilir.

9. İş Dışında Projeler Üretmek

Belirli bir düzende devam eden ve ajansa gelir elde ettiren işler haricinde, sosyal sorumluluk projeleri ve buna benzer etkinliklerde de görevler verilebilir. Ajans çalışanları, farklı alanlarda faydalı olabileceğini hissetmeyi isteyecektir.

10. Her Çalışan Yeni Bir Fikir Anlayışı

Her iş için belirli düzen ve kişilerle çalışmak yerine, ajansta yer alan her çalışanın katkı sağlamasına olanak vermek, çalışma verimini direkt arttırıyor. Sorumluluk alan ve fikri sorulan ajans çalışanları, o ajans için önemli olduğunu hissettikçe daha iyisini yapmak için daha çok emek gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir