E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın
screen shot 2021 09 02 at 18.25.31 1024x584 1

AdColony Dikey Reklamcılık İçin Dijital Kitapçığını Yayınladı!

Son yıllarda, mobilde dikey formatta reklam talebi hızla artarken, reklam videolarının kullanıcılar tarafından yatay olarak izlenme oranı ise ters orantılı şekilde azalıyor. Günümüzde insanlar zorunda kalmadıkça telefonlarını yatay olarak daha az kullanmaya başladılar. Mobil oyunlar ve mobil uygulamalar ise bu evrensel tercihe dikey reklam formatı seçeneği sunarak pozitif yanıt vermeye başladılar. Bağımsız araştırma şirketi GlobalWebIndex’in son raporuna göre, kullanıcıların %34’ünün akıllı telefonlarında aktif olarak dikey formatlarda reklam videoları izlediği ise bu trendin varlığını kanıtlar bir nitelik taşıyor. Çoğu reklamveren, tüketici trendlerine ayak uydurmaya devam etmek için kampanyalarını optimizasyon odaklı yürütmeye çalışırken, AdColony ise bu yükselen trende kulak vererek markalara ve pazarlamacılara yatay reklamcılık yanı sıra dikey reklamcılık konusunda da rehberlik etmeye devam ediyor.

screen shot 2021 09 02 at 18.25.40 1024x555 1

AdColony‘nin yayınladığı “Dikey Reklamcılık Kitapçığı”,  2020/2021’de sunduğu iyi performans gösteren ve yüksek etkileşim yakalayan dikey mobil video kampanyaları hakkında faydalı veriler ve bilgilere yer verirken, aynı zamanda dikey reklamları kullanmanın ipuçlarını, dikey reklamların faydalarını ve dikey reklamların geleceğini AdColony‘nin eşsiz ürünleri çerçevesinden ele alıyor!

adcolony

Rapor, markaların hedef kitlesine daha iyi ulaşması için mobil reklamcılık perspektifini ele alarak hangi reklam formatının en uygun olduğunu gösterirken, aynı zamanda izlenme kolaylığı, akıcı bir deneyim ve daha fazla yaratıcı ürün çeşitliliği sağlamak doğrultusunda dikey video reklamlarına yönelik önemli ipuçları içeriyor.

screen shot 2021 09 02 at 18.25.31 1024x584 1ScientiaMobile’ın son raporuna göre; akıllı telefon kullanıcılarının %94’ü oyun oynarken, fotoğraf çekerken veya video izlerken telefonlarını dik şekilde kullanıyor. Ayrıca, mobil kullanıcıların %30’dan azı reklamları izlemek için telefonlarını yatay tutuyor ve telefonlarını yana çeviren kullanıcılar videonun yalnızca %14’ünü izliyor. Y kuşağı kullanıcılarının ise %72’si yatay formatta videolar izlemek için telefonlarını çevirmiyor. Bu da mobil reklamcılık ekosisteminde markaların hedef kitlelerine ulaşabilmeleri için doğru formatı uygulamanın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Dikey Reklamcılık Kitapçığı; 2021 yılında AdColony bünyesinde gerçekleşen dikey reklamları sektörel bazda sınıflayarak kampanya sonuçlarını içeren yaratıcı örneklere odaklanıp sektörler için en iyi formatın ne olduğuna derinlemesine bir bakış açısı sağlarken, aynı zamanda mobil uygulamaların dikey ve yatay oryantasyonunu karşılaştırarak, AdColony’nin envanterindeki uygulamalara yönelik dikey ve yatay reklamlardan izleyicilerin nasıl etkilendiği hakkında bilgi veriyor. Bu raporda, dikey video reklamların geleceğini AdColony’nin sunduğu eşsiz ürünlerin çerçevesinden daha detaylı şekilde inceleyebilirsiniz!

*Daha fazla bilgi almak için raporun tamamını buradan indirebilirsiniz!

Ticari Gayrimenkul Pazarı Görünümü 2021 Yarıyıl Raporu adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir