23-27 Mayıs Tarihinde Düzenlenecek Pazarlama Türkiye Zirvesi "Metaverse" Etkinliğine Ücretsiz Katılmak İçin Tıklayın

2020’de Markaların Kadınlar Günü Paylaşımları

2020’de markaların kadınlar günü paylaşımları büyük ilgi topladı.

Dünya Kadınlar Günü her yıl tüm dünyada 8 Mart’ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gündür. Her yıl markalar kadınlar günü; paylaşımları, etkinlikleri ve indirimleriyle kutlamaya devam ediyor. Yazıma başlamadan önce tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım.

2020’de Markaların Kadınlar Günü Paylaşımları

YAPIKREDİ

Yapıkredi’nin Dünya Kadınlar Günü için hazırladığı reklam filminde, Afife Jale’yi konu alıyor. Afife Jale’nin oyuncu olmaya karar verdiği zaman dışarısından aldığı tepkileri ve çektiği zorlukları görüyoruz ama o sınır tanımadı. Bu ülkenin Afife Jaleleriyle gurur duyuyoruz.

PETROL OFİSİ

“İlk adımın zorluğunu cesaretleriyle aşan tüm öncü kadınlarımıza minnetle…” temasıyla yola çıkan Petrol Ofisiise tarihe iz bırakan ve Türkiye’nin ilk kadın avukatı olan Süreyya Ağaoğlu’nu konu almış. Süreyya Ağaoğlu daha önce hiçbir kadının yapmadığı bir şey yaparak, müşterilerinin tamamı erkek ve milletvekili olan bir lokantada öğle yemeği yiyerek yeni bir dönemin başlamasına vesile oldu. Süreyya Ağaoğlu kadınların her şeyi yapabileceğini de göstermiş oldu.

 

BOYNER GRUP

#EşitlikİstiyoruzNokta hashtagiyle yayınladığı reklamında Boyner Grup neredeyse tüm meslek gruplarına yer vermiş. Her meslek grubundan kadın ve erkek hep birlikteEşitlikİstiyoruz Noktacümlesini söylüyor. 2020’nin en iyi kadınlar günü reklamı olmaya aday bence. Kısa, öz ve etkili.

 

KİĞILI

Kiğılı sadece reklam değil, eyleme geçecek bir hareket yaptı. Ürünlerine yeni bir etiket koyuyor. #HayatMüşterekSimgesi , bir gün değil her gün eşit olduğumuzu hatırlatsın diye. Kiğılı’nın bu güzel hareketini tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum.

 

NEF

NEF 2 yıl önce verdiği reklamın aynısını bu sene için de kullanmış. Kadınların asla yıkılmadığını ve bunun tam tersi olarak da zorlukları yıktığını içeren bir temayla karşımıza çıktı.

BORUSAN HOLDİNG

#BorusanEşittir sloganıyla  yayımladığı reklamda BorusanHolding, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrasıseçmelerinde ön yargıları engellemek için adayların bir perdenin arkasından dinlenilip seçildiğini bizlere gösteriyor. Herkes eşittir ve Borusan Eşittir mesajını çok güzel bir uygulamayla herkese göstermiş oluyor.

 

VESTEL

Vestel çok çarpıcı bir reklam filmiyle karşımıza çıkıyor. 1 yıl boyunca neler başardığımızı anlattıktan sonra hala birşeylerin eksik olduğunu ve bunlar düzelene kadar bugünü 8 Mart değil, 7.5 Mart olarak kabul edeceklerini söylüyorlar.

 

KARACA

Karaca, yayınladığı reklam filminde bir pasta üzerinden verdiği örnekte Türkiye’deki kadınların çalışma hayatında daha az yer almasından şikayet ediyor ve biz “Bu Sofrada Yokuzmesajını iletiyor.

SABANCI HOLDİNG

Sabancı Holding diğer markaların aksine reklam filmini röportaj üzerine ayırmış. Kadın maden işçileriyle bir röportaj gerçekleştirerek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlamış. #MesleğinCinsiyetiOlmaz hashtagi ve mesajını da bizle paylaşıyor.

 

NN HAYAT EMEKLİLİK

#çünkübaşkasenyok hashtagiyle yayınlanan NN Hayat Emeklilik reklam filminde Elif Güveyler (Pilot), Naz ÇağlaIrmak (Oyuncu), Kinem Kulbay (Basketbolcu) ve AytaSözeri’yi (Oyuncu) görüyoruz. “Kendi olmayı bilen ve başaran kadınlara selam olsun. Boşver sen onları, kendin ol çünkü başka sen yok.” sözleriyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir