2018’de Markaların Kurban Bayramı Paylaşımları

Bildiğimiz gibi kurban bayramına oldukça az bir süre kaldı. Bayramlarımızın toplumumuzdaki yeri ve önemini hepimiz biliyoruz. Markalar da içinde bulunduğu toplumun değerlerinden şekillendiği için özel günler markalar için oldukça önemli. Ülkemizde her sene özel günlerde ve bayramlarda markalar paylaşımlar, reklamlar ve promosyonlar gerçekleştirerek ilgi çekiyor, alkış topluyor bazen ise tepki alıyor. Bu yazımızda ise geçtiğimiz sene kurban bayramında paylaşım yapan markaları hep beraber inceleyeceğiz. Geçtiğimiz senenin paylaşımlarını incelerken bir yandan da bu sene markalar neler paylaşacak, en çok hangi paylaşım-marka-ajans konuşulacak merak ediyorum. Peki, 2018’de markaların Kurban Bayramı paylaşımları nasılmış gelin birlikte göz atalım.

2018’de Markaların Kurban Bayramı Paylaşımları: Koroplast

Listemizin ilk sırasında Koroplast var. Koroplast reklamında “Paylaşmaktır asıl bayram.”  diyerek bize insani duygularımızı hatırlatıyor.

Kahve Dünyası

İkinci sıraya Kahve Dünyası alıyoruz. İstanbul’un belli noktaların bir sürprizle kutladı Kahve Dünyası kurban bayramını. Belirli lokasyonlara birer kabin yerleştirip dışına da ev kapısı görünümü verdi ve “Bayramda sevdiklerinizin kapısını çalın.” Dedi. Kabine girip kapıyı çalan kişilere de birbirinden farklı sürpriz hediyeler verdi. 

Garanti BBVA

Garanti BBVA  ise 2018 Kurban Bayramında “Ferahlatan bayram kredisi” reklamını yayınladı. 

2018’de Markaların Kurban Bayramı Paylaşımları: AXA Sigorta

AXA Sigorta ise 2018 Kurban Bayramı’nda bir farkındalık mesajı verdi bizlere. Hiçbir şey sevdiklerimizden daha önemli değildir diyerek bir yol güvenliği filmi yayınladılar. Her sene bayramlarda meydana gelen trafik kazalarına ve gerçekleşen ölümlere bir farkındalık yaratmak için duygusal ve etkileyici bir filmle karşımıza çıktı.

Turkcell

Geçtiğimiz yıl Turkcell ise “Birlikte Olalım ki Bayram, Bayram olsun.”  diyerek bir reklam filmi yayınlamıştı.

İHH İnsanı Yardım Vakfı

İHH İnsanı Yardım Vakfı da geçtiğimiz sene Kurban Bayramın’da bir iletişim çalışması gerçekleştirdi. “25 yıldır aynı duyguyla” diyerek Türk toplumunun geleneksel motifleriyle donanmış bir reklam filmi yayınladı.

https://www.youtube.com/watch?v=9u0x5MGCv-w

2018’de Markaların Kurban Bayramı Paylaşımları: Hyundai

Hiç ayrılmayalım olmaz mı? Her bayram sonunda misafirlerini uğurlamak istemeyen aileleri hepimiz tanıyoruz. Hyundai ise bu anlardan iç görü yakalayarak bu reklam filmini yayınlamıştı.

Albaraka

Albaraka ise bayramdan önce değil bayramdan sonra bir reklam filmi paylaştı. Bayramdan hemen sonra “Kurban bayramında en çok neler arandı?” filmini yayınlayarak bizlere sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir