2018’de Markaların Babalar Günü Paylaşımları

ds-damat

Her yıl olduğu gibi bu sene de markalar Babalar Günü paylaşımları ile hem hüzünlendirdi hem de güldürdü. 17 Haziran 1910 tarihinden beri kutlanan Babalar Günü, sadece babalar ve çocukları için değil markalar için de heyecanlı geçen bir süreç. Her sene özellikle hedef kitlesi olarak erkekleri odak alan firmalar, bu özel günden önce çeşitli kampanya ve reklamlarla müşterilerinin tercihi olmaya çalışıyor.

Markaların Babalar Günü Paylaşımları

Garanti Bankası 

Garanti Bankası’nın Engin Günaydın ve Dilan Deniz Çiçek ile hazırladığı Babam Benim isimli reklam filminde bir baba ve kız arasında babanın bıyığını sadece kızı için kestiği bir anısı üzerinden bir hikaye anlatılıyor ve reklam ‘’Babaların çocukları için vazgeçemeyeceği hiçbir şey yoktur canım kızım. Bıyık ne ki?’’ mesajı ile bitiyor.

2018 Garanti Bankası Babalar Günü

İnci

İnci’nin geçtiğimiz sene Babalar Günü için hazırladığı reklam filminde farklı yaş gruplarından baba ve çocuklarıyla o çocuklara babalarının ifade ettiği anlamlar üzerinden ilerleyen bir örgüsü var. Reklam birçok farklı yaş grubunun babalarına bakış açısını aktararak bir mesaj veriyor ve babanın çocuğunun hayatındaki yerini vurguluyor.

2018 İnci Babalar Günü

General Mobile

General Mobile bir evladın gözünden babasını anlattığı bir reklam filmi ile kutlamış Babalar Günü’nü. Oğlunun babası hakkında konuştuğu bir monolog üzerine ‘’Eğlence güven demekti seninleyken, güç de elinden tutmak.’’ gibi mesajlar veriyor ve babalığı kahraman, cesaret, gurur, şefkat ve mutluluk kavramlarını babalıkla ilişkilendiriyor.

2018 General Mobile Babalar Günü

Opet – Babalar Günü Paylaşımları

Opet 2018 yılında babalığın oluşturduğu güven ve güç unsuru üzerinde durmuş. Ancak diğer markalardan farklı olarak babalık kavramını kan bağından belli bir noktada ayırarak özveri ve kahramanlık mesajını güçlendirmiş. Bu mesajı desteklerken de bunu bir usta-çırak ilişkisi üzerinden anlatmayı tercih etmiş.

2018 Opet Babalar Günü

Vodafone 

Vodafone fanatik bir baba oğulun hikayesini işlemiş. Hastalığı yüzünden sevdiği takımın maçına gidemeyen bir baba ve maçı babası olmadan izleyemeyen oğlunun hikayesi babanın tribündeki bando görevini oğlu aracılığıyla telefon üzerinden yapmasıyla son buluyor. Marka doğrudan ürün reklamını da Babalar Günü ile birlikte vermeyi tercih etmiş.

2018 Vodafone Babalar Günü

Flo Ayakkabı 

Flo Ayakkabı ‘Fenomen Baba’ karakteri ile Babalar Günü mesajını babanın gözünden anlatmayı tercih etmiş. Youtube kanalı için farklı içerikler üreten baba reklamın sonunda çocuklarından gelen hediyelerin kutu açılımını yapıyor ve kendisine gelen farklı modellerdeki Flo Ayakkabı modellerini tanıtıyor.

2018 Flo Babalar Günü


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir