2017’nin En Çok Kazandıran Kripto Parası RİPPLE

damattween

2017’nin En Çok Kazandıran Kripto Parası RİPPLE

Ripple 16 Aralık’ta 0,24 dolarken ocak başında tam tamına 2,27 dolar oldu ve 2017’nin en çok kazandıran kripto parası oldu.

Şuanda bu yazıyı yazarken 1 Ripple 3,24 dolar. Bu oranlar günde 0,05 artıyor ve ya eksiliyor.  Uzmanlar yıl sonunda Ripple’ın 20-30 dolar olmasını bekliyor.

 

Şuanda Ripple kripto para piyasasının en yüksek pazar payına sahip olan 2. paradır($125.168.888.741) . İlki bildiğiniz üzere Bitcoin’dir($287.584.127.205). Toplam market değeri ise $830.787.298.807’dir.  Altta gördüğünüz görselde kripto para borsasını oluşturan en yüksek pazar sahibi coinleri görüyorsunuz.

 

Şuanda bir çok coin alım satım yapan büyük firmalar kullanıcı alımlarına kapattılar. Bunlardan en çok kullanılan Bittrex ve Binance şu mesajı yayınlıyorlar.

Mesajların içeriğinde daha kaliteli hizmet vermek için üye alımını durdurduklarını ancak hali hazırda üye olanların giriş yapmalarında bir sıkıntı olmayacağını anlatıyor. Bu tarz büyük sitelerde çok büyük paralar döndüğü için, kullanıcıların hesaplarına da bir şey olmaması için sitenin kapandığını görüyoruz.

Peki size bunu neden gösterdim? Bunu göstermemin sebebi şuanda çoğu coin sitesi üye alımlarını kesti ve hali hazırda olan kullanıcılar arasında bu iş yapılıyor. Üye alımı açıldığında Ripple’a talep artacağı için belli miktarda kazanabilirsiniz. Yol yakınken bence sizde bu borsaya girin.

Peki Türkiye’de bu işi yapan siteler yok mu? Var. Google’a Ripple alımı yazınca zaten ortaya çıkıyor.

Ne gibi komisyonlar dönüyor peki? Komisyonlar siteden siteye değişiyor ancak Türk sitelerinde 1000₺ den 5₺ komisyon alıyor.

Türkiye’de kaç tane kripto paranın borsası var? Benin şuana kadar gördüğüm 4 paranın yapılıyor. Bunlar Bitcoin, Ethereum, Litecon ve Ripple’dır.

Başka kripto paraları nasıl alabilirim? Sizin bir tane aracı kuruma ihtiyacınız olacaktır. Bu kurum Türkiye’de çalışan bir kurum olmalıdır. Ordan aldığınız Ripple, Litecoin’i yurt dışında ki örneğin Binance’da ki hesabınıza havale ettirmeniz lazım. Burda ufak tefek ücret kesimleri olmaktadır. Binance’a aldıktan sonra aldığınız coini satarak yeni coin alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir