E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Youtube Herkesi Ünlü Yapacak!

“Ben şunu nasıl yapacağım” sorusunun cevabı çok basit artık: “Youtube’a bakmalıyım.”

Yapmak istediğiniz yemekten, toparlamayı beceremediğini evi toparlamayı gösteren, araba kullanmadan, o çocuğu nasıl etkilersin makyajına kadar yani hayal gücünüz genişliğindeki sosyal platform parmaklarınız ucunda.

Herkes bir gün 15 dakikalığına ünlü olacak!

Evet Andy Warhol süreyi tam tutturamasa da herkesin bir gün bir kaç dakikalığına ünlü olacağını gayet iyi öngörmüştü.Üç kişinin kafasından çıkan fikir dünyada milyarları etkilemiş ve Youtube evimize, cebimize, çantamıza en özelimize kadar girmişti. İşin yayılmasının en büyük nedeni  ise ünlü olmak yada Youtube’u etkin bir biçimde kullanmak için üstün bir zekaya yada bilgisayar becerisine gereksinim duyulmaması.

Artık hepimiz birer gazeteci, araştırmacı, belgeselci,profesyonel makyöz, modacı…. Yani hepimiz artık bir beceri sahibiyiz.

Youtube ile birlikte içimizde yaşayan bastrılmış insanlar ortaya çıkmaya başladı birer birer. Öyle yada böyle çalıştığımız işten, memnun olduğumuz yada olmadığımız hayatımızdan,içinde bulunduğumuz ruh halinde alıp götürecek bir platform vardı artık elimizin altında. Ve burada ne olmak istiyorsak yada ne anlatmak istiyorsak yapabiliyoruz.Dinlemek istemeyene çözüm basit videoyu izlemez ve olay biter.

Youtube’dan para kazanan zekiler

Her ne kaar bu platformu salak olsanız dahi kullanabşlseniz de burada da ticari zekası gelişmiş insan kendisini gösterdi. Yotube üzerinden fenomen olanlar, bir kaç dakikalığına ünlü olmayı bir kaç yıla yayanlar çıktı. Elbette onların gişimci ruhlarnı ayakta alkışlıyor ve piyada buldukları fenomen boşluklarını özenle doldurdukları için hafif kıskançlık ile kutluyoruz.

Yotube’dan kendini geliştirenler

Para kazananların yanı sıra deneyim kazananlar da küçümsenecek boyutta değil. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi insanların anlatacak bir çok şeyleirnin olması ve dinleyiciyi kitlesine kolaca ulaşım sağlanması öğrenmeyi de etkiledi. Öyleki en iyi öğretmenimiz Youtbe oldu çünkü belki hayat boyu karşılaşamayacağımız hayatımızın öğretmenine bu sosyal mecrada rastladık. En güzel yemekleri yaptık, en zorlu sınavları izleidğimiz içerikler sayesinde atlattık, en önemlisi kime bilir acaba sorunun en verimli yanıtını bulduk.

Her ne kadar artık evlerde birbirimizin yüzünden çok bu tür platformları izliyor olsak da o üç kafadar iyi ki bulunmuş bu fikri ve iyi ki dünyayı sermişler parmaklarımızın ucuna.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir