E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Yemeksepeti 20’nci Yılını Kutluyor

Türkiye’de çalmadık kapı, girmedik yer bırakmayan Yemeksepeti 20’nci yılını kutluyor

Kurulduğu günden bugüne geride bıraktığı 20 yılda kullanıcı sayısı 20 milyona dayanan Yemeksepeti, 20. yaş gününü yine eğlenceli bir reklam filmiyle kutluyor. Yemeksepeti’nin 20’nci yıl reklam filminde kutuptaki Türk bilim insanından, güreş takımına, gün yapan teyzelerden sevgilisine jest yapamayan deneyimsiz romantik Can’a kadar tüm Türkiye rol alıyor.

Bundan 20 yıl önce, Türkiye’de internetin sadece ofislerde kullanıldığı, insanların henüz online sipariş ve e-ticaret ile tanışmadığı günlerde kurulan online yemek sipariş platformu Yemeksepeti, muazzam bir başarıyla geride bıraktığı 20 yılı, tüm Türkiye’ye teşekkür ettiği bir reklam filmiyle kutluyor. Doğduğu 2001’den bugüne kadar kullanıcı sayısını 20 milyona, günde teslim ettiği öğün sayısını da neredeyse 1,5 milyona çıkaran Yemeksepeti’nin reklam filmi, Türk insanının gösterdiği bu muazzam güveni ve sevgiyi, çok yakından tanıdığımız insan hikayeleriyle yansıtıyor.

yemeksepeti 20 yas

“20 yılda çalmadık kapı, girmedik yer bırakmadık” ana temasıyla kurgulanan reklam filminde, Yemeksepeti ile devasa bir aile haline geldiği kullanıcıları arasındaki bağ, yine Yemeksepeti’nin karakterinde bulunan esprili bir dille işleniyor. ‘Acı yiyemediği’ için Yemeksepeti’nden sürekli Urfa sipariş eden Adanalı vatandaşın, ‘kişisel haklarına esprili bir saygı gereği kimliği gizlenerek’ yer aldığı reklam filminde, tam 32 pide, 12 porsiyon kalamar, kilolarca çiğ köfte, ciğer tava ve milkshake söyleyen aile ise bir güreş takımı çıkıyor. Reklam filminde, sevgili yapsa da mantıda sarımsaktan vazgeçmeyen Can tiye alınıyor, ‘sipariş hızı’na hiç şaşmadan hep 6 puan veren kişinin hızıyla meşhur efsane jokey Halis Karataş olduğu ortaya çıkıyor. Reklam filminde ayrıca, Yemeksepeti’nden tatlı siparişiyle gün yapan mahallenin teyzelerinden, pilates topu üzerindeki molasında yemek kaçamağı yapan hanımefendilere, gece nöbetinde çorbadan vazgeçmeyen özel güvenliklerden, muhtar seçilmek için sipariş yarışına giren gençlere, tüm Türkiye’den, hatta kutuptaki bilim insanları arasından renkli karakterler rol alıyor.

Yemeksepeti’nin, geride bıraktığı 20 yılda tüm Türkiye’nin gösterdiği bu muazzam sevgi ve güvene canı gönülden teşekkür ettiği reklam filmi, Yemeksepeti saha personelinin bıraktığı lezzetli siparişleri afiyetle yiyen mutlu kullanıcıların görüntüleri eşliğinde, “Aşığıyla, hızlısıyla, ünlüsüyle, güreşçisiyle, acısıyla tatlısıyla 20 YILDIR BİRLİKTEYİZ! Türkiye’nin tam 20 yıllık Yemeksepeti’yiz!” sözleriyle bitiyor.

Reklam filmini linkten izleyebilirsiniz:

Künye

Reklamveren: Yemeksepeti 

Reklamveren Yetkilisi: Barış Sönmez, Okan Erol, Ece Karadeniz 

Reklam Ajansı: TBWA\Istanbul 

CCO: İlkay Gürpınar 

ECD: Volkan Karakaşoğlu 

Kreatif Direktör: Mesut Koçarslan, Serdar Güngör 

Kreatif Grup Yöneticisi: Serkan Ün 

Reklam Yazarı: Orkun Süslü 

Art Direktör: Ali Harun Sevinç, Selin Pervan 

Ajans Prodüktörü: Volkan Alkan, Zeynep Hacıalioğlu 

Stratejik Planlama: Özgün Özkalay, Can Değerli, Kiraz Erdem 

Genel Müdür Yardımcısı: Tuğyan Çelik 

Marka Ekibi: Ender Orfanlı, Ceren Çalıkuşu, Sıla Danacı 

Yapım Şirketi: DEPO Film 

Yönetmen: DUAL 

Müzik: Jingle House 

Dışses: Cengiz Bozkurt 

Medya Planlama: OMD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir