Hadi “Game of Thrones” Bar’ında Birer Shot Atalım


İskoçya’nın başkenti Edinburgh’un kalbinde “Game Of Thrones” temalı geçici bir bar mevcut.  Üstelik arkadaşlarınızla ziyaret ettiğinizde bardan yaralanmadan, bıçaklanmadan ve ölmeden çıkabiliyorsunuz. Bardan keyifle bahsedeceğim ama önce kitabın tüm serilerini ve diziyi delicesine aklına kazımış sıkı hayranların mutluluk dansına katılmalıyım.

Şubat ayının sonuna kadar her Çarşamba ve Perşembe gecesi, Dublin Caddesi’ndeki Daylight Robbery barının bodrum katında açık olacak olan bu efsane bar, The Pop Up Geeks adlı bir şirket tarafından işletilmektedir.

Dolayısıyla bu efsane barı 2 kısım ziyaret edecek;

a) Game of Thrones hayranları,
b) Haftasonu içmek, eğlenmek ve buranın nasıl bir yer olduğunu görmek isteyenler

Beni sorarsanız tabii ki hayranlar kervanındayım!

George R.R. Martin’in kitaplarda yer verdiği karakterlere ait tüm detayların bu barda toplanmış olduğunu gördüğünüzde ne yaşarsınız, orasını bir Game of Thrones hayranı olarak içtenlikle tahmin edebiliyorum.

Organizasyoncular siz içeri girdiğinizde, bardaki merdivenlerden aşağı inerken atmosferik, orta çağdan kalma Celtic müzik çalıyorlar. Bilen bilir kelt müziği saf bir enerji ve neşe konsantrasyonudur. Notaları içinize işler, ruhunuzun derinlerine ulaşır; kasvetler içinde boğulduğunuz, hayatın anlamını yitirdiği o en berbat zamanlarda bile çalmaya başladıktan sonra içinizi saran kara bulutların dağıldığını hissedersiniz. Tamam bu biraz ağır bir duygu olabilir ama her şeyin bizi orada hissettirmek için tasarlandığını düşününce bence anlaşılabilir bir durum.
  15622107_1157739531012519_5151070165888887987_n

The Pop Up Geeks’in kurucularından Linden Wilkinson “Gerçekten de Game of Thrones’u çok seviyoruz ve kendimiz gibi gerçek hayranları da cezbetmek istedik. Araştırma yaptık, çok zaman harcadık, Knight’ın Vault’tan kılıçları ve zırhı tedarik ettik ve kemik kupalarımız TV dizisinin resmi tedarikçileri Abbeyhorn tarafından yapıldı.” diyor ve geceleri burada barmenlik yapmaktan aşırı keyif aldığını belirtiyor.

 grid-cell-14109-1484317833-6
Bar, detaylı ve geniş bir içki menüsüne sahip. Sol tarafta “Myrish Fire Şarabı”nı görüyorsunuz. Tadı, Daenerys ve Drogo’nun aşk sahneleri gibi çok lezzetli diye anlatılıyor. İçeriği beyaz şarap, ejder biberi, domates ve biber karışımı olarak belirtilmiş. Hemen yanında gördüğünüz “Black Tar Rum” kokteylini görünce aklınıza hemen Tyrion geldi itiraf edin! Tahmin ettiğiniz gibi Tyrion’un denizde ızdırabını dindirmek için içtiği Rom’dan esinlenilen bu kokteyl portakal renginde bir garnitür gibiymiş.

Ayrıca  ‘Game of Thrones’ dizisinde Mountain (Dağ) karakterini canlandıran İzlandalı dev adam Hafşór Júlíus Björnsson votkası ve “Yedi Krallık Şarapları”da bu barda mevcut.

“Yedi Krallık Şarapları”  kitaplardaki ve dizide gördüğümüz şaraplarla özdeşleşmiş yedi adet şaraptan oluşuyor. “Arbor Gold” için tatlı ve zengin bir tadı olduğu söyleniyor ve bu şarap hala asmada donmuş olan üzümlerden üretilen tatlı bir şarap türüymüş. “Dornish” ise çok keskin ekşi bir tada sahipmiş hatta deneyenler kısa bir süre zehirlendiklerinden endişelendiklerini bile söylüyorlar. Etsiz bir Game of Thrones olmaz diyerek menüye “Frey Pies” eklemişler. Ya size, sunulan yiyeceklerin arasında “Sansa’nın Limon Kekleri”nin de mevcut olduğunu söylersem?

  

İçerde Jon Snow’un Valyrian çelik kılıcı, Longclaw’un kopyası da dahil olmak üzere her şey detaylı olarak mevcut. King’s Landing’de olmadığınızı hatırlayana kadar burada oturup delicesine içebilirsiniz. Biraz hayal alemine dalınca, gece sonunda Mycah adlı bir kasap çocuğu ölmeden Crossroads Inn’de bir akşam geçirmiş gibi hissedeceğimize eminim. Arya da buna çok sevinirdi.

Game of Thrones tutkunları, buraya gidip nefis şaraplar eşliğinde kılıç sallayarak bir anlığına Lannister olduğumuzu düşünmek hiç fena olmazdı değil mi?


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hadi “Game of Thrones” Bar’ında Birer Shot Atalım

log in

reset password

Back to
log in
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.