E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Yahoo’nun CEO’su Mayer, “gerçekten üzgün” hissediyor

Yahoo’nun CEO’su Mayer, Cannes hadisesinin ardından özür dilemiş.

Yahoo‘nun CEO’su Marissa Mayer, geçen hafta Cannes’da reklamcılarla düzenlenen akşam yemeğine geç kaldığı için ‘gerçekten üzgün’ olduğunu belirtti. 

Hadiseden bu yana ilk defa demeç veren Mayer, Interpublic Group of Cos.(IPG) tarafından ve Google, AOL ve Microsoft’tan yetkililerin katılımıyla organize edilen Cannes Lions’taki akşam yemeğine katılmamasının kimseye saygısızlık olarak algılanmaması gerektiğini söyledi. 

Cannes’da Yahoo adına katıldığı 200’den fazla toplantıdan memnun kaldığının altını çizen Mayer şöyle konuştu: “Reklamcılarla geçmişimiz oldukça değerli. Bundan çok memnunum. Akşam yemeği hadisesinin bu kadar büyümesi ise talihsizlik. Geç kaldığım için IPG’den özür diledim. Bu kesinlikle kasıtlı yapılmış bir hareket değildi.”

Mayer ‘ın bu cevabı, olayın ardından reklamcılarla olan ilişkilerinin kamuoyu tarafından eleştirilmesinin üzerine geldi. İsmini vermek istemeyen kaynaklara göre 39 yaşındaki CEO,  Cannes’daki akşam yemeğinde misafirleri 2 saat kadar bekletmişti. Mayer daha sonra misafirlere uyuyakaldığını açıklamıştı. Yemeğin ev sahibi IPG’nin CEO’su Michael Roth ise Mayer gelmeden yemekten ayrılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir