WordPress Hosting Nedir?

damattween

Bu içeriğimizde “ WordPress Hosting Nedir? ” sorusunun cevabını detaylı bir şekilde anlatacağız.  WordPress ile oluşturulmuş bir web sitesinin yüksek performansla çalışması için yapılandırılmış bir hosting türüdür.

WordPress; PHP / MySQL’i destekleyen herhangi bir Linux hosting paketi ile de çalıştırılabilir. Ancak WordPress tabanlı web siteleri bazı kaynakları diğer web uygulamalarından farklı kullandığından, özel olarak optimize edilmiş WordPress Hosting ile siteler çok daha hızlı ve güvenli çalışır.

Ayrıca WordPress; paylaşımlı hosting, bulut hosting, VPS ve dedicated sunucular gibi tüm barındırma çözümleri ile yönetilebilir ancak bu çözümlerin sağladığı destek WordPress’e özgü sorunları karşılamak için tasarlanmamıştır.

WordPress Hosting planlarında ise, web sitenizin bir sunucuyu paylaştığı tüm diğer siteler de WordPress tabanlıdır. Sunucudaki tüm web sitelerine aynı anda toplu yükseltmeler ve güvenlik yamaları hızlıca uygulanır. Sunulan hosting hizmeti, WordPress’in belirli özelliklerine göre uyarlanmıştır ve WordPress’in performansını en üst düzeye çıkarmayı hedefler.

Neden WordPress Hosting Tercih Etmelisiniz?

  • Daha hızlı bir web sitesi ve daha iyi performans elde edersiniz.
  • Çoğu, WordPress’in güvenlik açıklarına karşı özel güvenlik önlemlerine sahiptir.
  • Tek tıklamayla kurulum kolaylığı sunar.
  • Otomatik WordPress güncellemeleri içerir.
  • WordPress Hosting paketlerine, genellikle, ücretsiz SSL, ücretsiz site taşıma, yedekleme ve staging gibi özellikler dahildir.
  • Hosting firmasına bağlı olarak hız için güçlü alt yapı çözümleri ve ilgili eklentiler içerebilir.

 

WordPress Hosting Paketi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

1. Hız

En geç 2 saniyede yüklenebilen hızlı bir web sitesine sahip olmak hedefiniz olmalı. Site hızını en çok etkileyen faktör de aldığınız hosting hizmeti yani sitenizin depolandığı sunucunun donanımı ile yakından ilgili olduğundan; kaliteli bir hosting firmasının WordPress Hosting paketlerini inceliyor olduğunuzdan emin olun.

2. Uptime Oranı

Herhangi bir kesinti süresi trafik, para ve itibar kaybı anlamına geldiği için % 99 ve üzerindeki uptime oranlarına sahip hosting paketlerini tercih etmelisiniz.

3. Ölçeklenebilirlik

İşletmeniz büyüdükçe büyüyebilen bir web sitesi için; değişen ihtiyaçların kolaylıkla karşılandığı, esnek yükseltme seçenekleri sunabilen bir hosting firması seçmenizde yarar var.

4. Güvenlik

Güvenlik duvarı, kötü amaçlı yazılım ve spam koruması gibi temel güvenlik önlemlerini sağlayan bir hosting hizmeti tercih etmeye özen gösterin.

5. Müşteri Desteği

7/24 iletişim kurabilmeniz için telefon desteği veya canlı sohbet gibi birden çok destek seçeneği sunan bir hosting şirketi ile çalışmanız önemli.


Özetle, WordPress Hosting, hız ve güvenlik odaklı ön yapılandırmaları içeren bir hosting çözümüdür. Diğer hosting planları, genellikle, WordPress’in üst düzeyde performans göstermesi için bu tip özel çözümler içermez.

WordPress hosting seçerken hız, uptime oranı, güvenlik ve destek gibi kritelerde sitenizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilecek WordPress Hosting planlarına sahip bir hosting firması tercih etmeniz önemlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir