E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

WhatsApp Hindistan’a Ödemeler Seçeneğini Getiriyor.

UPI, Hindistan Ulusal Ödeme Şirketi (NPCI) tarafından oluşturulan, bankaların ödeme faaliyetlerini akıllı telefonlar aracılığıyla gerçekleştirilmesine imkan sağlayan bir ödeme sistemi. UPI ile iki banka hesabı arasında para transferi yapılabiliyor. Bu sistem Hindistan’daki 19 banka tarafından kullanılıyor.

WhatsApp Nisan ayında Hindistan için bu güncellemeyi getireceğini duyurmuştu. WABetaInfo sitesinin WhatsApp Ödemeler ekranının görüntüsünü paylaşmasıyla konu yeniden gündeme geldi.

Bu durum WhatsApp Ödemeler’in başka ülkelere de gelebileceği konusunda merak oluşturdu. Ancak WhatsApp Ödemeler’in Hindistan dışında kullanıma sunulması kesin değil. Hindistan’da UPI uygulamalarının kullanılıyor olması WhatsApp’a ödemeler seçeneğinin getirilmesine uygun zemin hazırladı. Şirket bu konuyla ilgili sorulara “ Hindistan WhatsApp için önemli bir ülke, şu an Dijital Hindistan’ın vizyonuna nasıl katkıda bulunabileceğimizi anlamaya çalışıyoruz. Bizimle aynı vizyonu paylaşan diğer şirketler ile nasıl çalışacağımızı araştırıyoruz. Kullanıcı geri bildirimlerini yakından takip ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

Facebook, mesajlaşma uygulamaları arasında kullanıcılar arası para transferini ilk Messenger’a getirmişti. WhatsApp’a da gelmesi kullanıcılar tarafından bekleniyordu. Şirket gelecek güncellemeler hakkında “ WhatsApp’tan beklenen basit ve güvenli ortamı sunabilmek, eğlenceli ve kullanışlı özellikler üretebilmek için her zamankinden daha fazla çalışıyoruz.” dedi. Bu ifadelerden WhatsApp Ödemeler’in henüz diğer ülkelerde de etkinleşmesinin erken olduğunu anlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir