E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Vestel Venüs Fark Yaratıyor

İletişimin en önemli figürü konumundaki telefonlara günümüzde temel fonksiyonlarının çok ötesinde manalar yüklenmektedir. İcat edildiği günden bundan sadece on beş yıl öncesine kadar sadece ses aktarımı yoluyla iletişimi sağlama misyonuna sahip olan telefonlar önce kablolardan kurtulup cebimize girdi, daha sonra ise kamera, müzik çalar, internet kullanımı ve çeşitli uygulamalar aracılığıyla çok daha fazlasını hizmetimize hemen hemen herkes olan sunarak kullanıcıları için bir telefondan çok daha ötesi bir hal aldı.

Peki, Türkiye’deki cep telefonu kullanıcıları olarak bu gelişim ve değişim sürecinin neresinde, ne kadar rol aldık?

Cevabı bulmak çok zor değil sadece izledik ve gelişimleri sahiplenmeye çalıştık. Dışarıdan aldığımız ürünler küresel bazda farkındalığımızı arttırırken yerel özelliklerimizin ne kadarını dikkate aldı? Hiç…

Sadece yan uygulamalarla kendimize uyarlamaya çalıştık. Nihayetinde Türkiye’nin bu takipçi durumunu Vestel’in girişimleriyle bir son buldu. Vestel Venus 5.5X ile bizden bir telefon yani Türkiye’nin ilk yerli üretim telefonu alıcılarının beğenisine sunulmuş oldu. Hem de sıradan bir ürün olarak değil.

Neden Sıradan Değil?

Dünya çapında en prestijli tasarım yarışmalarından olan A Design Award & Competition tarafından, 2014’te Dijital ve Elektronik Ürün Tasarımı kategorisinde;  Venus 5.5 X, Venus 5.0 X modeli ile birlikte Silver Winner olarak ödüllendirilmiş, Plus X Award 2014’te, telekomünikasyon kategorisinde tasarım ve kolay kullanım ödülleri almış bir ürün olarak. Tüm bu ödüllerin yanında Türkiye’nin ilk yerli telefonu olma özelliği de ayrı bir gururdur.

Yerel Derken?

Vestel Venus 5.5.X bize tamamen yerli uygulamaları da bünyesinde sunuyor. Örneğin; “Çayda Çıra”, “Üsküdara Giderken”, “Çökertme”, “Misket” gibi Türkiye’nin 7 bölgesini temsil eden ezgilerin ünlü besteci Cenk Erdoğan tarafından Venus’e özel olarak modern düzenlemesi yapılmış yöresel zil sesleri, telefonun içinde mevcut. Seçilen temaya göre göre hem arka planı hem de uygulamaların çerçeve boyutlarını değiştiren Venus telefonlar için hazırlanmış Mevlevi ve Terapi temaları da mevcut.

Kullanım kolaylığını daha üst boyutlara taşımak ve ihtiyaç duyulan uygulama ve ayarlara hızlıca geçiş yapmak için “Sürüş Modu”, “Uyku Modu”, “Çocuk Modu”, “Toplantı Modu” gibi gelişmiş modlar da Venus’un kullanıcılarına sağladığı kolaylıklar arasındadır.

Ürün Özellikleri Neler?

Siyah ya da beyaz renk seçeneklerine sahip olan Venus, 5.5 inç ekranıyla HD 720*1280 çözünürlüklü ekrana sahiptir. 13MP arka ve 2 MP ön kamerası mevcut olan Venus’un her iki kamerası ile çözünürlük, ışık düzeyi ve modlarda yapılacak ayarlamalar ile fotoğraflarınızdaki görsel zenginliği arttırabilirsiniz. Ayrıca fotoğraf çekimini kolaylaştırmak için sağ alt tarafta kamera kısa yol tuşu mevcut olan Venus böylelikle selfie (Özçekim) sevenler için fotoğraf çekinmeyi çok daha kolay bir hale getiriyor. 13MP arka kamerayı kullanarak 1080p video kayıtlarını mümkün kılan Vestel Venus, QR kod okutmak için de ayrı bir opsiyon sunuyor.

Android 4.4 işletim sistemine sahip olan ürün, Dört çekirdekli, 1.2GHz Qualcomm Snapdragon 400 işlemciye sahip ve 1GB + 16GB belleğe sahip. Bu teknik özelliklere bakıldığında, oyunlardan başlayarak birçok uygulamayı rahatlıkla kaldırabilecek özelliklerde işletime sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Micro SD ile telefon hafızasını 32GB’ye kadar yükseltebilirsiniz. Ayrıca 2G, 3G ve 4G mobil iletişim imkanı, 802.11 a/b/g/n Wi-Fi desteği, Bluetooth, GPS, NFC, Dijital pusula, ciroskop, ortam ışığı sensörü ve hız sensörü bulunduran Venus, çeşitli uygulamalar ile internet üzerinden görüntülü konuşmaya da imkan tanımaktadır.

Batarya Ömrü Ne Kadar?

2000mAH bataryası ve fazla güç tüketmeyen Snapdragon 400 çipseti, 720p çözünürlüklü ekrana ve pil ömrü optimizasyonuna sahip olması sayesinde enerji tasarrufu sağlıyor. Böylece cihaz, 1 tam gün boyunca rahatlıkla kullanılabiliyor. Tabi her telefonda olduğu gibi micro SD girişleri Venus’te de mevcut.

Kendine Ait Uygulamaları Var mı?

Vestel Venus’un bu özelliklerinin yanı sıra, Vestel’in kendi uygulamalarını ve marka işbirlikleriyle sağlanan uygulamaları da hizmetinize açıyor. Vestel’in kendine ait Smart Remote uygulaması ile akıllı telefonunuzu Vestel Smart TV kumandası olarak kullanabilirsiniz. Vestel Takvim Faydalı ve eğlenceli bilgiler içeren geleneksel takvim özelliği ile içeriklerini paylaştığınızda kullanıcılara puan biriktirme ve  puanlarla uygulamanın “dükkân” bölümünden sürpriz hediyeler almanızı sağlıyor.

Smart Center Venus’teki fotoğraf, müzik ve videolarınızı Vestel Smart TV’ye aktarmanızı sağlıyor. Akıllı Rehber ve sesli komutla çalışan Akıllı Kumanda özellikleriyle size farklı bir TV eğlencesi sunuyor. Marka işbirlikleriyle elde edilen Fastpay ile, banka müşterisi olmasanız bile, tüm Denizbank ATM’lerinden kartsız para çekebilir, 7/24 cepten cebe ücretsiz para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Üye işyerlerinde özel avantajlarla alışveriş imkânlarına sahip olurken, internet alışverişlerinizde kart bilgilerinizi girmeden daha hızlı ve güvenli ödeme imkânına sahip oluyorsunuz.

Türkiye’nin ilk “sesli içerik platformu” olan Yodiviki ile dijital platformlar için özel hazırlanmış sesli eserlere kolaylıkla ulaşabilme ve romanları,  radyo programlarını eğitici ve eğlenceli içeriği dinleyebileceğiniz servis Venüs kullanıcılarına sunulmuş.

İndirilebilir Uygulamaları Neler?

Google Play’in zengin içerik dünyasını da tüketicisine sunan Venus ile birçok uygulamayı akıllı telefonunuza indirip kullanabilirsiniz.

Vestel Cloud servisi ile 10 GB‘lık depolama alanı Venus Akıllı Telefon kullanıcıları için 2 yıl boyunca ücretsiz olarak sunuluyor.

Nasıl İnceleyebilirim?

Micro site http://venus.vestel.com.tr

Web sitesi;  http://www.vestel.com.tr/akilli-telefonlar

V-Cloud Sayfası; https://www.vestelcloud.com adreslerinden ulaşılabilir.

Peki, Nasıl Ulaşırım? Ne Kadara Alırım?

Vestel Venus Akıllı Telefonları 899TL son alıcı fiyatı ile fiyat / performans oranı açısından da son derece başarılı bir üründür. Venus 5.0 X ‘i Vestel e-mağazadan, Turkcell İletişim Merkezleri’nden ve teknoloji marketlerinden satın alabilirsiniz.

1 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir