Verimliliği Arttırmaya Yarayacak Araçlar

ds-damat
Günümüz teknoloji dünyasında işletmelerin, markaların, iş yapan herkesin önem verdiği konulardan biri de verimliliktir. Aslında sadece işletmeler değil, bizler de günlük hayatımızda bize zamandan tasarruf sağlayacak, günümüzü kolaylaştıracak yollar arayabiliriz. En basit şekilde verimlilik, yaptığımız işe tam olarak odaklanmak ve dikkati dağınıklığına mahal verebilecek etkenlerden kaçınmak diyebiliriz. Verimli olmaya özen göstermek ya da birazdan söyleyeceğim verimliliği arttırmaya yarayacak bazı araçları kullanmak hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenize yardımcı olurken aynı zamanda gereksiz efor sarf etmenizi engelleyebilir. İşte yaptığınız işe odaklanmanızı sağlayacak, işinizi takip etmenize yardımcı olabilecek ve işinizi organize etmede kolaylık sağlayacak bazı araçlar.
1)Buffer
Sosyal medya pazarlaması için Buffer işinize yarayacak en iyi araçlardan biridir. Buffer kolay
bir şekilde hesabınızın performansını ölçer, gönderilerinizin zamanlamasını yapar ve aynı
zamanda bütün hesaplarınızı tek bir yerden kontrol etme olanağı sağlar. Kolaylıkla
gönderileriniz zamanlamasını ayarlayıp kalan işi Buffer’a bırakabilirsiniz çünkü
gönderilerinizi otomatik olarak sizin belirlediğiniz zamanda paylaşır.
2)Evernote
Evernote en iyi not alma uygulamalarından biridir. Tam anlamıyla istediğiniz her an, her
yerde erişebileceğiniz bir not defteri. Notlarınıza istediğiniz her zaman erişebilir, onları
organize edebilir,paylaşabilir ve en iyi fikirlerinizi her daim yanınızda tutabilirsiniz.
3)HootSuite
HootSuite bütün sosyal medya hesaplarınızı tek bir yerden yönetmenizi sağlar. Sosyal medya
içeriklerinizi planlayarak zamandan tasarruf edebilir, tüm hesaplarınızı kolaylıkla
yönetebilirsiniz.
Özellikleri:
Zamanlama
İçerik iyileştirme
İzleme
Takım yönetimi
Arttırma
Güvenlik
Analiz
4)ProofHub
ProofHub, büyüyen iş ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz hepsi bir arada proje yönetim yazılımıdır. Bu yazılım sayesinde müşteriniz, çalışma takımınız ve bütün iletişim ihtiyaçlarınız aynı platformda kalır. İşlerinizi yürütmek için çok farklı araçları kullanmanıza gerek kalmaz. Tek bir yerden işlerinizi yürütebilir, planlar yapabilir, müşterileriniz ile takımınızı bir arada tutabilir, organize kalabilir ve projelerinizi zamanında teslim edebilirsiniz.
5)Lucidpress
Lucidpress herkesin kullanabileceği bir dizayn aracıdır. Bu araç sayesinde çabucak etkileyici görsel içerikler üretebilir ve anında paylaşabilirsiniz. Dahası, yaptığınız bu tasarımları sosyal medyada paylaşabilir, çıktısını alabilir, çevrimiçi ortamlarda yayınlayabilirsiniz. Bu program sayesinde kendinizi bir tasarım dehası gibi hissedebilirsiniz.
6)Todoist
Todoist her şeyi tek bir yerden takip edebilme kolaylığı sağlayan bir araçtır. Bütün içeriklerinizi kolaylıkla gözlemleyebilirsiniz. Bu kolaylığın sağladığı zaman tasarrufunu ise kendinize ayırabilirsiniz. Todoist hayatınızda bir şeyleri unuttum derdine son verebilecek harika bir araç çünkü bu araç sizin için her şeyi hatırlar. Kafanızdaki bütün planlarınızı buraya aktarabilir, yapılacaklar listesi hatırlayabilirsiniz. Bütün bunların yanında bu araç çevrimdışıyken de çalışır.
7)Trello
Trello hem daha fazla iş bitirmenizi sağlarken, hem de daha kolektif çalışmanızı sağlar. Trello’nun kartları, listeleri ve panoları, projelerinizi esnek, eğlenceli ve kolay bir şekilde ve organize etmenize olanak tanır. Ekiplerin herhangi bir projede iş birliği yapabileceği en görsel yoldur. Projenizde baştan sona yapılan işleri görebilir, yorum yapabilir ve geri dönüt verebilirsiniz. Kimin ne yaptığı şeffaf bir şekilde gözlemlenebilir.
8)Hustle Mode on
Hustle Mode On, dünya çapında web üzerinde en üretken araçları bulabileceğiniz tek noktanızdır. Zamandan tasarruf etmenize yardımcı olabilecek en iyi verimlilik araçlarının ve kaynaklarının oluşturduğu bir rehberdir. Bu araçlar, saatlerce çalışırken hayatınızı geliştirmenize ve iyi bir iş-yaşam dengesi elde etmenize de yardımcı olur. Hustle Mode on sizin sağlıklı bir hayat yaşamanız, kaliteli bir uyku almanız, yeni alışkanlıklar kazanmanız ve meditasyon yapmanız gibi birçok konuda sizin yanınızda olur.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir