E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Vans’tan ‘’Van Gogh’’ Temalı Sanatsal Koleksiyon

Kaykaycı tarzı sneaker ayakkabıları ile dünyaca ünlü pek çok ismin tercih ettiği Vans, sokak modasını yansıtan ürünlerini Van Gogh Müzesi’ne taşıyarak sanatsal bir koleksiyona dönüştürdü. Son yılların en çok sevilen markaları arasında yer alan Vans’ın ‘’Vans x Van Gogh Müzesi’’ adı taşıyan ve Van Gogh’un dünyaca ünlü ölümsüz eserlerinden ilham alınarak tasarlanan ürünleri geçtiğimiz günlerde satışa çıktı. Kaykaycı moda perakendecisi Vans, 50 yıldır birçok spor dalı için bakımı kolay ve makinede yıkanabilen dayanaklı ayakkabıların üreticisi olarak biliniyordu. 90’lı yılların başında Nike ve Converse gibi günlük retro tarzı modelleri ile yeni bir moda akımı yaratmış tüm dikkatleri üzerine toplamıştı.
Sadece ayakkabıları ile değil sokağın ruhunu yansıtan cool ve rahat giysi tasarımlarıyla da rakiplerinden farklılaşmıştı. Geçtiğimiz günlerde Vans, pek çok ünlü tablosuyla tüm dünyanın yakından tanıdığı Hollandalı Vincet Van Gogh’un eserleri ile ürünlerini bir araya getirdiği sıra dışı bir koleksiyon hazırladı. En çok bilinen ayakkabı modeli zig zag desenli Old Skool’dan beyzbol şapkalarına,bomber ceketten sırt çantasına kadar birçok ürün, ünlü ressamın çalışmaları yeniden ile yeniden yorumlandı. Ürünlerin adeta bir sanat eserine dönüştüğü
koleksiyonda, tabloda görmeye alışık olduğumuz çalışmalar günlük hayatın içerisine taşınıyor. 3 Ağustos’ta çevrimiçi olarak satışa çıkan koleksiyon, seçili perakende mağazalarında da satışa sunuldu. Kısa sürede ise birçok model satıldı.
Van Gogh Müzesi Müdürü Adriaan Dönszelmann iş birliği için: “Vans X Van Gogh Müzesi’nin koleksiyonundan çok memnunuz. Bu proje ile Vincent van Gogh’un çalışmalarını olabildiğince çok insan için erişilebilir kılma misyonumuza ulaşıyoruz.” Şeklinde konuşurken Vans yetkilileri de bu projeden elde edilecek gelirin bir kısmını Vincent van Gogh’un eserlerini korumak için kullanacaklarını duyurdu.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir