Ünlü Ceo’lar Sosyal Medya Hesaplarını Nasıl Kullanıyor?

damattween

Domo ve Ceo.com işbirliği ile hazırlanan 2014 yılındaki raporda dünyaca ünlü Ceolar sosyal medya kullanımı konusunda tabiri caizse sınıfta kalmışlardı. 2015 yılına gelindiği zaman yeni bir rapor hazırlayıp sunan Domo ve ceo.com bu kez durumun biraz daha değişmeye başladığını gözler önüne serdi.

Sosyal medya kişisel kullanım oranı ile gün geçtikçe fazla sayıda kişiyi kapsamı içine alırken sadece bireysel kullanıcılar değil pek çok firma ve kurumsal yerler de yoğun bir biçimde sosyal medya hesapları edinip kullanmaya başladı. Ancak bu oran henüz hala istenilen rakamlara ulaşabilmiş değil. Her ne kadar Ceo’ların sosyal medya hesaplarını kullanma oranları yıllar içinde bir artışla yükselme trendinde olsa da hala hedeflenen rakamlara ulaşabilmiş değil.

Ceolar Sosyal Medya Hesaplarını Neden Kullanmıyor?

Fortune 500 dergisinin yapmış olduğu araştırmalara göre Ceoların sosyal medya kullanma oranları şu an için % 61 oranında. Peki Ceolar sosyal medya hesaplarını neden hiç ya da çok az kullanıyorlar? Yapılan araştırmalara göre Ceoların sosyal medya hesaplarında aktif olmamalarının ya da hiç kullanmalarının en büyük nedeni buna ayıracak vakitlerinin olmaması. Uzun çalışma saatleri olan ve bu saatler içerisinde oldukça yoğun çalışan Ceolar sosyal medya kullanmaya gerçekte pek vakit bulamıyorlar. Bunun dışındaki diğer nedenler ise sosyal medya kullanımı konusunda yeterli bilgiye sahip olmamaları. Ve en son neden olarakta pek çok dünyaca ünlü firmanın başında olan Ceolar hala sosyal medyanın gücünün yeterince farkında değiller ya da bu güce inanmıyorlar.

Sosyal Medya Hesabı Kullanan Ceolar En Çok Hangisini Kullanıyor?

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki sosyal medya hesabı kullanan Ceoların ilk tercihi Linkedin. Facebook, twitter, instagram, youtube ve google + gibi büyük sosyal ağların hepsini birden kullanan Ceo ise hiç yok. Linkedinden sonra en çok kullanılan sosyal ağ ise Twitter. Yüzde 50 oranında Ceo’nun twitter hesabı bulunurken bunların içinde ise sadece yüzde 60 oranındaki kullanıcının hesabı aktif olarak kullanılıyor. Facebook kullanım oranı ise sadece yüzde 11.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir