Ulusal Vaka Analizi Yarışması : Vakavt’a Hazır mısın ?

ds-damat

VAKAVT Nedir?

VAKAVT Projesi ODTÜ Verimlilik Topluluğu tarafından düzenlenen ulusal vaka analizi yarışmasıdır. Bu yarışma ile üniversite öğrencilerinin vaka analizi konusunda deneyim kazanması, kısıtlı zamanda sorun çözme becerilerini geliştirmeleri, iş hayatında karşılaşılabilecek sorunlarla şimdiden tanışmaları sağlanmaktadır.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Ulusal çapta gerçekleştirilen yarışmada bölüm kısıtlaması olmadan Türkiye’nin her yerindeki başarılı okullardan gelecek üniversite öğrencileri kıyasıya mücadele edeceklerdir. VAKAVT sadece teknik becerilerin ölçüldüğü bir vaka analizi yarışması olmayıp yarışmacıların süreç boyunca farklı alanlardaki becerilerinin ölçülmesini ve kendilerini her alanda test etmelerini sağlayan bir etkinliktir.

VAKAVT BANA NE KATAR?

Süreç boyunca, yarışmacılar araştırma yapma, yapılan araştırmaları etkili bir şekilde kullanabilme, takım halinde çalışabilme, kısıtlı zamanda en doğru kararı verebilme becerilerini test ederken iş hayatında karşılaşabilecekleri durumları da etkinlik süresince deneyimlemiş olacaklardır. Katılan her yarışmacıya maksimum yararı sağlamak amacıyla şirketlerden verilecek eğitimler ve workshoplar ile farklı bir bakış açısı kazandırılmaya çalışılmaktadır. Yarışmamızın sonunda gerçekleştirilecek olan kokteyl sayesinde katılımcıların network sağlarken aynı zamanda da jürilerden geri bildirim alması, hatalarını görmeleri ve şirket yetkilileri ile birebir iletişimde bulunarak iş hayatı hakkında daha fazla fikir almalarını sağlamaktayız.

YARIŞMA SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

Türkiye’nin her yerinden bölüm kısıtlaması olmadan 4’erli gruplar halinde alınan başvurular sonucunda ön eleme vakaları gruplara ulaştırılacaktır. Vaka çözümü süreci sonrasında gruplar çözümlerini internet üzerinden 11 Aralık 23:59’a kadar gönderecekler ve ardından çözümler jürilerimiz tarafından değerlendirilecektir. Bu aşamayı başarıyla geçen 8 takım final aşaması için ODTÜ’de yarışmaya hak kazanacaktır.

 

19-20 Aralık tarihinde gerçekleşecek ve iki gün sürecek final etkinliğinde ilk gün sponsor şirketler tarafından verilecek bir eğitim oturumunun ardından katılımcıların takım halinde çalışabilme becerilerinin ve kısıtlı zamanda doğru karar verme yetilerinin ölçüldüğü bir simülasyon oyunu şeklinde planlanmıştır. Ikinci gün ise takımlar kendilerine verilen final vakasını çözerek jüriye fikirlerini en etkili şekilde yansıtmaya çalışacaklardır. Tüm bu aşamalardan başarıyla geçen takım yarışmanın galibi olacak ve kendilerini birçok alanda sınayarak yeteneklerini kanıtlamış ve her alanda rakiplerini “VAKAVT” etmiş olacaklardır. Sen de fikirlerine, yaratıcılığına, teknik ve Pratik bilgilerine güveniyorsan, takımını topla ve rakiplerini ‘VAKAVT’ etmek için hemen başvur. Kendini her alanda test etme fırsatını kaçırma. Iş hayatına bir adım daha yaklaş.

Etkinlik Tarihi: 19-20 Aralık 2015

Son Başvuru Tarihi: 11 Aralık 2015

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir