Ülker’in Tartışma Yaratan Reklamı ve Açıklamalar

ds-damat

Ülker ’in Tartışma Yaratan Reklamı ve Açıklamalar

Bilindiği üzere Ülker birkaç gün öncesinde sosyal medya hesaplarından 1 Nisan için bir video hazırlamıştı. Video içeriğinde yapılan şakalarda hep abi- ablaların kardeşlere şaka yaptığı bunun üzerine artık sıranın kardeşlere geldiği vurgulanıyordu. Aynı zamanda kendi internet sayfalarından hazırlanan ankete katılarak kişisel şaka tercihi yapılıp değerlendirme sonrası seçilen şakanın video içerikle yayınlanacağı vurgulanıyordu.

İşler bu denli iyi giderken. Aynı zamanda 31.3.2017’de son birkaç saat içerisinde bu video içeriğiyle ilgili 3.000 adet tweet paylaşıldığı bilgisi de yankılanıyordu.

İşler biranda değişti ve Ülker sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili video görseli ve atılan tweetlerin hepsini kaldırdı.

murat-ulker-aciklaması

Konuyla ilgili ilk açıklamayı Murat Ülker kendi hesabından duyurdu. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Ülker firmasının hazırladığı içerikle ilgili tweet attı. ‘‘ Yurtdışındayım. Şimdi duydum. Haber verenlere teşekkürler. Kumpası kuranlar hak ettiklerini bulacaklar. Milletimizin yanındayız’’ mesajını yayınladı.

tartisilan-ulker-reklamı

Video görselin kaldırılma nedeni olarak ‘‘ 1 Nisan yaklaşıyor, tuhaf şeyler oluyor ’’ şeklinde başlayıp içerisinde yer alan birçok mottonun sosyal medya kullanıcıları tarafından siyasi bir mesaj olarak algılanıp ve tepki gördüğü düşünülüyor.

Konuyla ilgili açıklama Ülker grubu tarafından az önce sosyal medya hesaplarından duyuruldu. Ülker grubu küçük kardeş olma isimli kampanyalarının farklı noktalara çekildiğini ve maksadını aştığını bildirdi. Konsept kapsamında aile bireyleri ve kardeşler arası ilişkilerin konu alındığını açıkladı. Konuyla ilgili saptırmaya çalışanlar hakkında hukuki işlem başlatılacağını da vurguladı. Aynı zamanda hesaptan kampanyanın aslı da paylaşılarak akılda takılıp kalan soru işaretlerine açıklık getirdi.

Yıldız Holding Facebook Sayfasından da açıklama yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir