E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Twitter Artık Televizyonların İkinci Ekranı

Twitter’daki canlı yayınlar artık daha profesyonel. Spor, haber ve eğlence alanında çeşitli televizyon kanalları ile anlaşan Twitter, hem sosyal medya canlı yayın anlayışını hem de geleneksel televizyonculuk anlayışını değiştiriyor. Şimdiye kadar televizyonda dizi ve programlar takip edilirken hashtagler ile etkileşim sağlanıyordu. Twitter’a yönelik oluşturulan özel yayınlarla bu etkileşimin daha da artırılması planlanıyor.

Twitter’ın anlaştığı kanallar ve yayın içerikleri şöyle:

SPOR

WNBA (Women’s National Basketball Association)WNBA in 2017, 2018 ve 2019 tüm sezon oyunları yayınlanacak.

 

MLBAM: Her hafta televizyonda yayınlanan MLB programı sosyal platformda yalnızca Twitter’da canlı yayınlanacak.

 

STADIUM: Özgün içeriklerle 7/24 kesintisiz hizmet sunan STADIUM’un yayın akışı spor etkinlikleri, klasik oyunlar ve günlük canlı stüdyo programlarından oluşacak.

 

The Players ‘Tribune: #Verified, sporcuların doğrudan hayranlarıyla bağlantı kurmalarına yönelik oluşturulan modern bir program. Twitter’da canlı yayını izleyen taraftarların soru, görüş ve tepkilerini anında belirtebileceği bu programda spor dallarındaki en popüler oyuncular konuk edilecek.

 

PGA Tour: PGA TOUR 31 turnuvadan oluşuyor ve karşılaşmalar 70 saatten fazla sürüyor, THE PLAYERS Golf Şampiyonası TPC Sawgrass’ın ikonik adasının 360 derece panoramik çekimiyle canlı takip edilebilecek.

HABER

 

Bloomberg Medya: Bloomberg, 24 saatlik haber yayınını 2017 sonbahar itibari ile artık Twitter’da da gerçekleştirecek.

 

The Verge: Circuit Breaker, Nilay Patel’in cihaz incelemeleri yaptığı bir şov. Bu program da haftalık olarak Twitter’da yayınlanacak.

 

BuzzFeed Haberleri: MorningFeed adıyla bildiğmiz BuzzFeed sabah haberleri Twitter’da artık canlı yayınlanıyor.

 

Cheddar: Bir finans kanalı olan Cheddar, New York Borsasının açılış ve kapanış saatlerinde yayınlar yapacak.

 

EĞLENCE

 

Live Nation: Live Nation’da konserleri, ünlü şarkıcı ve grupların turneleri yayınlanacak.

 

IMG Moda: IMG Fashion, Eylül 2017 moda haftasında tasarımcı ve markaları , New York, Milano, Paris, Londra ve ötesindeki Twitter kullanıcıları ile buluşturacak.

 

Propagate: #WhatsHappening, #NelerOluyor sorusuyla Twitter’ın amacına uygun düzenlenecek programda Twitter’ın gündemini oluşturan popüler kültürün her dalıyla alakalı konular tartışılacak.

 

Viacom: Y kuşağına hitap edecek programa sadece Twitter üzerinden erişim sağlanacak, MTV Film ve TV Ödülleri gibi etkinler yayınlanacak.

 

Dick Clark Productions: Dick Clark Productions ile kırmızı halı törenleri izlenecek. 2017 Billboard Müzik Ödülleri, Amerikan Müzik Ödülleri ve Streamy Ödülleri bu kanal aracılığı ile yayınlanacak.

Canlı yayınlar Twitter web sitesinde ana akışın sağ tarafında görüntülenebiliyor.

İzle butonuna tıkladıktan sonra canlı yayın program hakkında atılan tweetler eşliğinde izlenebiliyor.

 

Kendini diğer sosyal medya platformalarından ayırarak bir haber sitesi olarak konumlandıran Twitter’ın canlı yayın akışlarını profesyonelleştirilmesi bu yolda stratejik olarak attığı doğru bir adım.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir