E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Tuvalette Yatmaktan Londra’da Restoran Zincirine Sahip Olmaya Uzanan Başarı Hikayesi: Hüseyin Özer

Bugün Londra’da Sofra Restoranları’nın sahibi olan bir çok insanın kapısında sıra beklediği restoranların sahibi Hüseyin Özer’in inanılması zor hikayesidir bu hikaye.

Hayata Bir Sıfır Değil On Sıfır Geride Başlamak

Annesi ve babası Hüseyin Özer’in doğumundan kısa bir süre sonra ayrılmaya karar verdi, hal böyle olunca istemeyen bir çocuk oldu.

Okula Gitmesi Gereken Yaşta Çobanlık Yaptı

Yedi yaşına geldiğinde okula gitmesi gerekirken çobanlık yapmaya başlayan Hüseyin Özer okuma yazmayı da kendisi gibi çoban olan Celal emmiden öğrendi. Yazı yazmak için kalem defter yerine değnek, toprak, kaya ve taş kullandı. Kendi kendine okuma yazmasını geliştirdi.

11 Yaşında Ankara Yolcusu

11 yaşına geldiğinde annesi tarafından Ankara’ya gönderildi. Ankara’da Ulus’ta çakmaktaşı ve benzin satarak günde 75 kuruş kazanan Hüseyin Özer yatacak yeri olmadığı sıhhıyede umumi bir tuvalette yatıp kalktığını  sıhhıyedeki tuvalet için: “Ben o tuvalete minnettarım çünkü orası benim evim oldu.” diyor.

Zehirli İncir 

Annesinden kalan topraklara ortak olmasın diye öz abisi tarafından zehirlenme tehlikesi ile karşı karşıya kalan Hüseyin Özer abisinin kendisine zehirli incir verdiğini ancak bir şeyin ona engel olduğunu inciri ağzına attığında yere tükürerek zehirlenmekten son anda kurtuldu.

Ankara’dan Sonra İstanbul

Ankara’dan sonra İstanbul’a gitmeye karar veren Hüseyin Özer bir meyhanede komi olarak işe başladı. Buradan kazandığı parayla ev tutmak isteyen Hüseyin Özer bu parayla sadece bir kömürlük kiralayarak burada yaşamaya başladı. Öğrenmeye çok açık olan Hüseyin Özer burada İngilizce öğrenmeye karar verdi emekli bir albaydan haftanın iki günü İngilizce dersi almaya başladı ve İngilizcesini yavaş yavaş geliştirdi.

Askerlik Sonrası İngiltere Yolcusu

Askerliğini yaptıktan sonra artık biraz da İngilizce bildiği için İngiltere’ye gitmeye karar veren Hüseyin Özer öğrencilerin arasına karışarak Londra’ya gitti. Burada bir kebapçıda işe başladı.

Kısa Süre Sonra İlk Restoranını Açtı

İngiltere’ye geldikten dört yıl sonra ilk restoranını açan Hüseyin Özer bugün Londra’da bir çok kişinin kapısında kuyruk olduğu Sofra Restoranlarının sahibidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir