E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Türkiye’nin İlk Sunuculuk Yarışması Intel Next Casters Başlıyor

Intel ESL Gaming Fest 2020 son hızıyla devam ediyor. Oyun ve espor ajansı Next In Game ve ESL Türkiye’nin ortaklaşa düzenlediği programda esporun yeni yüzleri aranıyor. Yarışmacılar kendilerini ispatlayıp geleceğin sunucuları olmak için kıyasıya yarışacak. 

Intel ESL Gaming Fest beş yıldır olduğu gibi bu sene de oyun ve espor dünyasında gerçekleştirdiği etkinliklerle adından söz ettiriyor. Takipçilerin keyifli vakit geçirdiği aynı zamanda da sektörün gelişimine katkıda bulunan programlar düzenleniyor. Bu sene ilki düzenlenen Next Game Startup yarışması ile oyun geliştiricilerine 1 milyon 250 bin TL değerinde finansman desteği sağlanıyor. Intel ESL Gaming Fest, Türkiye’de yatırımcılardan takipçilere oyun ve espora  ilgi duyan herkes için bir buluşma noktası.

Intel Next Caster, sunuculuk konusunda yeteneği olan espor hayranlarına kendilerini gösterme imkanı veriyor. Profesyonel sunum deneyimi olmayan fakat oyun sektöründe yer almak ve kariyerine kamera karşısında devam etmek isteyen bütün oyunseverlere kariyer fırsatı yaratıyor. Intel ESL Gaming Fest’in ruhuna uygun olarak Intel Next Casters, espor alanında sunuculuk kariyeri hedefleyen gençleri profesyonel sunucuların verdiği nitelikli eğitimle buluşturarak Türkiye’de espor kültürünü geliştirmeyi ve sektördeki sunucu havuzunu genişletmeyi amaçlıyor.

Beş kategoride farklı sunuculuk becerilerini gösterecek katılımcılar; hitabet yeteneği, diksiyon, oyun bilgisi ve daha pek çok kritere göre değerlendirilecek. Espor ve spor camiasından önde gelen isimler jüri olarak performansları değerlendirmenin ötesinde yarışmacılara mentorluk desteği de sağlayacak. Kazanan yarışmacı ise Next In Game ile 1 yıllık menajerlik sözleşmesi, ekipman desteği, ESL Türkiye ile 1 yıllık sunuculuk sözleşmesi ve Intel ESL Gaming Fest kapsamında İzmir’de gerçekleşecek Intel ESL Türkiye Şampiyonası Büyük Finali’nde sunucu olma fırsatı ve daha birçok ödüle sahip olacak. Kayıtlar 10 Ağustos itibariyle açıldı ve 23 Ağustos’a kadar açık olacak. 

Yarışma hakkında detaylı bilgi ve kayıt formu için yarışma sitesini ziyaret edebilirsiniz: intelnextcasters.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir