Türkiye Tanıtımına 21 Milyon Dolarlık Büyük Yatırım.

ds-damat

Uzun zamandır yaşanan terör olayları ve 15 Temmuz darbe girişiminden dolayı dış basında pekte parlak şekilde anılmayan Türkiye imajını zedelemiş durumda. Bu durumun artık değişmesi gerektiğine karar veren Tim, ekonomi birliği bakanlığı öncülüğünde, Türkiye İmaj kampanyasını başlattı.

TİM koordinasyonu ve TOBB iş birliğiyle hazırlanan bu kampanya Çırağan Sarayı’nda yapılan lansman etkinliğiyle tanıtıldı.21 milyon dolarlık yatırımın büyük bir kısmını TİM ve TOBB kaynak oluşturdu. Bu kampanya ile beraber Türkiye’nin uluslararası konumunu ve itibarının zedelenmesine engel olma gayesi güdüldü. Başta Amerika, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere Türkiye ihracatında hatrı sayılır paya sahip olan 7 ülkeyi kapsayacak.

Türkiye’de bulunan yabancı kurum ve kuruluşlarda üst düzey yöneticilik yapan, ülkemizi bizim kadar iyi tanıyan ama bizden olmayan yabancı dostlarımız bizi anlatacak. TİM Başkanı Mehmet Büyük ekşi bu durumu lansmanda yaptığı konuşmayla şu şekilde açıkladı; “Bugün biz kendimizi anlatmayacağız. Bizi bilen, bize inanan, bu ülkeye güvenen dostlarımız bizi anlatacaklar. Ülkemiz üzerinde oynanan algı oyununu, ülkemizi karalama çabalarını boşa çıkaracağız” dedi.

Şimdilik 7 ülke olarak çıkılan bu kampanya, her geçen gün büyüyerek daha çok ülkeye ulaşacak gibi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir