E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 16 Mart Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Türkiye Güzeli ve Sponsorluk

Elidor son 3 yıldır Türkiye’nin güzelini seçiyor. Miss Turkey yarışmasının #anasponsor luğunu üstlenip yarışmaya farklı bir boyut kattığı yadsınamaz bir gerçek. Elidor gerçekten tam anlamıyla uyuşan sponsorluk ilişkisi ve bu sponsorluğun tüm gerekliliklerini yerine getirerek değerine değer katmaya devam ediyor. Bu sene Çırağan Sarayı’nda Star TV canlı yayını ile, Kenan Doğulu ve Ayşe Hatun Önal’ın şarkılarıyla desteklediği, sunucularının özenle seçildiği gittikçe profesyonelleşen bir gece düzenlediler.

Gelelim seçilen yeni güzelimize. Ecem Çırpan. İlk defa içime sinen bir temsilcimiz oldu. Dünya Güzellik Yarışması’nda ve bundan sonraki hayatında kendisine başarılar dileyelim…

Konumuz Ecem Çırpan’ın güzelliği ya da bizi nasıl temsil edeceği değil! Sizlere sponsorluğun eşsiz önemini vurgulayacağım. Ecem Çırpan Bursalı. Lise döneminde Nilüfer Belediyespor Bayan Voleybol Takımı’nda forma giymiş. Basın, yeni Türkiye güzelinin haberlerini paylaşırken, bu detayı da atlamadı. (Zaten anlatacak başka bir şey de yok) Hatta pek çok internet sitesinde Ecem Çırpan’ın geçmiş hayatındaki fotoğraflar da galeri halinde paylaşıldı.

 

Yerel bir market (Bursa’da herkesin bildiği) FURPA ve yerel bir tekstil firması Çağsoy Teksil, voleybol takımının forma sponsorları arasında yer alıyor. Emin olun ki hem bu iki sponsor da görünürlüklerinin bu kadar yüksek olacağını tahmin etmemişlerdir. Amatör branşlardaki sponsorluk anlaşmalarının bölgesel anlamda çok büyük önemi var. Bu anlaşmalarının maliyetinin düşük olmasıyla birlikte bir de %100 vergi indirimi de olması künefenin üzerindeki kaymak gibi:)

Artık kurumlar, kadın sporcuların işin içinde olduğu durumlarda güzelliği de bir kıstas olarak önemser mi bilemeyeceğim. Ancak uzun vadede sponsorluk başarısı, takımın başarısıyla doğru orantılı olduğundan güzellerle dolu bir takımdan ziyade geçmiş başarıları bol olan veya potansiyelli sporculardan oluşan takımları tercih etmeleri daha doğru gözüküyor.

İşte, sponsorluk bu. Ucu bucağı yok. Her gün bizleri şaşırtmaya devam ediyor.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir