Türkiye Finans’ın Hazine Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Satılmaz oldu

damattween

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın Hazine Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı sektörün yakından tanıdığı isimlerden Yiğit Satılmaz oldu. Türkiye Finans’taki görevine 15 Haziran itibarıyla başlayan Yiğit Satılmaz, Hazine Grubu içerisindeki tüm süreç ve projelere liderlik edecek.

Yiğit Satılmaz
Yiğit Satılmaz

Türkiye Finans Katılım Bankası’nda Hazine Grubu’nun başına Yiğit Satılmaz geçti. Türkiye Finans Katılım Bankası Hazineden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Yiğit Satılmaz, Hazine Grubu içerisindeki tüm süreç ve projelere de liderlik edecek. 2008 yılından bu yana bankacılık ve finans sektöründeki çalışmalarını başarıyla sürdüren ve sektörün tanıdığı isimlerden olan Yiğit Satılmaz, Türkiye Finans’taki görevine 15 Haziran 2020 tarihi itibarıyla başladı.

2008 yılında Princeton Üniversitesi’nden mezun olan Yiğit Satılmaz, çalışma hayatına aynı yıl içerisinde JP Morgan Londra’da Hazine Bölümü’nde Trader olarak başladı. 2010-2012 yılları arasında JP Morgan New York’a transfer olan Yiğit Satılmaz, 2012 yılında ING Türkiye’nin Hazine Satış bölümüne geçiş yaptı. 2014 yılında aynı kurumda Hazine Pazarlama ve Ürün Geliştirme Grup Müdürü olarak çalışmaya başlayan Satılmaz, 2015-2018 yılları arasında Finansal Kurumlar Grup Müdürü olarak görevini sürdürdü. 2018-2019 yılları arasında ING Londra’da kariyerine devam eden Yiğit Satılmaz, 2019 Haziran itibarıyla ING Türkiye’de Hazine Grubu’ndan sorumlu Grup Müdürü oldu. Satılmaz, 15 Haziran 2020 itibarıyla Hazineden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Türkiye Finans ailesine katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir