23-27 Mayıs Tarihinde Düzenlenecek Pazarlama Türkiye Zirvesi "Metaverse" Etkinliğine Ücretsiz Katılmak İçin Tıklayın

Turkcell’den Otizmli Çocukların Eğitimine Dijital Destek

Türkiye’nin en önemli teknoloji şirketlerinden Turkcell, Milli Eğitim Bakanlığı ve otizmli çocukların eğitimi için kurulan mobil girişim Otsimo ile yeni bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında “İçimdeki Hazine” uygulamasını hayata geçiren Turkcell, otizmli olduğu için öğrenme zorluğu yaşayan çocukların gelişimine dijital destek verecek.

Son dönemlerde gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Turkcell,  Engel Tanımayanlar çatısı altında topladığı İşaret Dilim, Diyalog Müzesi, Engelsiz Akademi gibi projelere bir yenisini daha ekledi.  Otizmli çocukların eğitimini kolaylaştırmak ve gelişimlerini desteklemek amacıyla mobil girişim Otsimo iş birliği ile Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde  “İçimdeki Hazine” adlı dijital bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi.

Çocuk psikologları ve eğitmenler gözetiminde geliştirilen uluslararası sertifikalı bir eğitici oyun uygulaması olan “İçimdeki Hazine” otizm spektrum bozukluğu, down sendromu ve öğrenme zorlukları yaşayan çocukların eğitimine destek olmayı amaçlıyor.

Tohum Otizm Vakfı’nın da içerikleriyle destek verdiği uygulama aracılığıyla Turkcell, Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan otizmli çocuklara ulaşmayı ve onların gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyor.

Uygulama içerisinde harfler, sayılar, renkler, hayvanlar ve eşyalar gibi temel bilgiler öğrenme güçlüğü ve odaklanma sorunu yaşayan çocuklara uygulamalı Davranış Analizi tekniği (ABA) ile geliştirilen seçme, eşleştirme, sıralama, çizme ve sesli oyunlar aracılığı ile gösteriliyor. Uygulamada her çocuk için kişiselleştirilmiş eğitimin yanı sıra ailelerin çocukların gelişimlerini takip etmelerini sağlayan günlük ve haftalık raporlama sistemi de bulunuyor.

Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı üzerinden fonlanarak hayata geçirilen “İçimdeki Hazine” uygulamasıyla en az 1000 çocuğun eğitimine destek verilmesi planlanıyor.

Uygulama App Store ve Google Play üzerinden ücretsiz indirilebiliyor.

Uygulama hakkında bilgi ve detaylar için: https://www.turkcell.com.tr/servisler/icimdeki-hazine#nedir

1 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir