E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Turkcell 29 Ekim Reklamı ile 10 milyon kişi “Biz Onu Çok Seviyoruz” dedi

Turkcell’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na yönelik hazırladığı reklam filmi sosyal medyada izlenme rekoru kırdı. Türk Bayrağı’nın başrolde olduğu reklam filmi, üç günde 10 milyon izlenme sayısına ulaştı. Cumhuriyetimizin 94’üncü yılında bir sürpriz daha yaşandı. Turkcell’li kullanıcılar arama yaptıklarında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sesini duydu. Sosyal medyada yapılan paylaşımlar da duygu yüklüydü.

Türkiye, Cumhuriyetimizin 94’üncü yaşını Turkcell’in reklam filmiyle kutladı. #BizOnuÇokSeviyoruz etiketiyle sosyal medyada yayınlanan reklam filmi büyük beğeni topladı. Türk Bayrağı’nın başrolde yer aldığı reklam filmi, Instagram, Twitter, Facebook ve Youtube başta olmak üzere tüm sosyal medya kanallarında izlenme ve paylaşım rekorları kırdı. Filmi üç gün içinde 10 milyondan fazla kişi izledi, 200 binden fazla paylaşım gerçekleşti. Reklam filmi, Twitter’da ise en çok bahsedilen konulardan biri oldu.

 

Turkcell’den Atatürk sürprizi 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Turkcell’li kullanıcılar arama yaptıklarında Atatürk’ün sesiyle karşılaştı. Arayanlar, karşı taraf telefona cevap vermeden önce, Atatürk’ün sesinden 10. Yıl Nutku’nu dinledi. Bu kısa dinleme anında Atatürk’ün “Türk Milleti! Bu büyük millet bayramını, daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim” sözlerine yer verildi. Turkcell’in tüm Türkiye’yi duygulandıran bu sürprizi de sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri oldu. Arama sırasında Atatürk’ün sesini duyanlar heyecanlarını ve sevinçlerini sosyal medyada paylaştılar.

 

Başrolde 7’den 70’e Türk Milleti’nin bayrağına olan aşkı

#BizOnuÇokSeviyoruz reklam filmi, yolda yürüyen küçük bir çocuğun Türk Bayrağı’nı gördüğünde, durup onu öpmesiyle başlıyor. Yaşlı bir teyze, evinin kapısında asılı bayrağı öpüp dua ediyor. Apartmanda, manavda, inşaat işçilerinin ellerinde Türk Bayrağı dalgalanıyor. Türk Bayrağı’nı kıvrılmış gören çoluk çocuk herkes durup onu düzeltip, öyle yoluna devam ediyor. Sanatçı Ali Poyrazoğlu’nun seslendirdiği reklam filmi, “Duyanlara Duymayanlara, biz onu seviyoruz, çok seviyoruz” mesajıyla sona eriyor.

BizOnuÇokSeviyoruz Reklam Filmi Künyesi:

Reklamveren: Turkcell

Reklamveren Marka Ekibi: Ahmet Yaman, Özlem Arın, Merve Çetintaş

Reklamveren Prodüktor: Ahmet Varol

Reklam Ajansı: Rafineri

CCO: Emre Kaplan

Kreatif Direktör: Ali Şener

Yaratıcı Grup Head: Koray Doyran, Gökhan Özdemir

Yaratıcı Ekip: Eray Cankır, Gizem Şengüler, Sevil Şimşek, Yıldırım Çakmakçıoğlu, Emel Karadeniz

Marka Ekibi: Ekin Kutevu, Sırma Er, Edvina Gülzari

Stratejik Planlama: Kayansel Kaya, Zühre Erdoğan

Prodüksiyon Ekibi: Şafak Serter, Açelya Ülkümen

Prodüksiyon: Vana Film

Post Prodüksiyon: Istanbul Post Production Department

Yönetmen: Burak Çaldır

Müzik: Jingle Jackson / Emre Irmak

Medya Ajansı: BPN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir