E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Türk Telekom’un CEO’su Paul Doany Sosyal Medyayı Nasıl Kullanıyor?

Türk Telekom’un CEO’su Paul Doany iş hayatındaki başarılarının yanı sıra sosyal medyayı kullanımıyla da adından söz ettiriyor. Müşterilerine verdiği içten cevaplarla onların sorunlarıyla ne kadar ilgili olduğunu gösteriyor.

1.) Sıfatlara Takılmıyor.

Türk Telekom’un müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik başlattığı Empati Programı’na sadece bir grup elemanın tabi tutulmadığını , tepeden tırnağa amaçları uğruna çalıştıklarının göstergesi olarak CEO Paul Doany unvanını ‘Customer Experience Officer’ olarak değiştirdi.

 

 

 

2.) Müşteri Problemleriyle Birebir İlgileniyor.

Sadece unvanını değiştirmekle kalmıyor, müşteri problemleriyle birebir ilgilenmeye çalışıyor. Direkt olarak iletişim kurmaktan çekinmiyor.

 

3.) Problem Çözülene Kadar Takipte Kalıyor.

Problem iletildikten sonrasında da iletişimini kesmiyor. Verdiği içten cevaplarla samimiyetine samimiyet katıyor.

4.) “Bizim Bi Arkadaşın İnternette Problem Olmuş” ları da Gözden Kaçırmıyor.

Problemi adeta havada kapıyor diyebiliriz. Müşteri direkt onunla iletişime geçmeye çalışmasa da bir şekilde Paul Bey ona ulaşıyor ve yine samimi yaklaşımıyla bizleri gülümsetiyor.

5.) Bunları Yaparken Mütevazılığından da Ödün Vermiyor.

Hem iş hayatında hem sosyal medyada oldukça başarılı olan Paul Doany, gelen olumlu eleştirileri de es geçmiyor tabi. Gelen olumlu tepkilere verdiği alçakgönüllü cevaplarla bir CEO’dan fazlası olduğunu gösteriyor.

Paul Doany, sosyal medyadaki samimiyetiyle beğenileri toplamaya devam ediyor. Umarız günümüzde sadece şirket içi çalışmaların değil, sosyal medya kullanımının da ne kadar önemli olduğu diğer CEO’larımız tarafından fark edilir ve böyle yazışmaları bol bol görürüz.

1 yorum
  1. Kesinlikle Sayın Paul Bey’e çok özeniyorum. Linkedin ve twitter üzerinde her mağduriyete koşuyor. Kendisine çok teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir