E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Turizm Sektörünün Çağrı Deposu Neredekal.com

Türkiye’nin turizm sektöründeki ilk ve tek fiyat karşılaştırma platformu olan Neredekal.com, 2016 yılı analiziyle Neredekal.com’da otel tanıtmanın avantajlarını ortaya koyuyor.

2007’de kurulan ve 2010 yılından bu yana iLab Holding iştirakleri arasında yer alan Neredekal.com, her yıl ortaya çıkardığı yeni ürünler ile hem otelcilerin, hem de seyahatseverlerin gözdesi durumunda. Neredekal.com, 2016 yazında Muazzez Abacı’nın “Nerede Kalsam” sorusuna da kristal elma ödüllü reklamıyla cevap veriyor ve seyahat sektörünün divası olarak kendini bir kez daha ortaya koyuyor.

2016 yılının analizlerine biraz daha yakından bakıldığında, en çok öne çıkan özelliğinin otellere ve operatörlere gönderdiği toplam 3.2 milyon dakikalık çağrı trafiği olduğu görülüyor. Üstelik çağrı kalitesi analizinde -bölgeye, tesise ve operatöre göre değişmekle birlikte- çağrıların ortalama %10 ila %30’luk bir kısmının rezervasyona dönüştüğü de raporun en önemli detayı. Bu rakamı daha iyi anlayabilmek için; turizm sektöründe satışların yüzde 45’inin hala çağrılar üzerinden gerçekleştiğinin altını çizmek gerekiyor.

Neredekal.com’un bu derece net rakamlarla konuşmasının ardında ise, Türkiye’de ilk defa internet pazarına kazandırılmış olan 0850’li numaralar ile %100 ölçümleme sistemi yatıyor. Buradan yola çıkarak, her tesisin / operatörün kendine özel bir 2016 çağrı analizi elde ettiğini de söylemek mümkün.

Şu anda 16 operatör ile çalışan Neredekal.com’un iş ortakları arasında; Booking.com, Etstur, Tatilsepeti, Tatilbudur, Tatil.com ve Jolly Tur gibi sektörün önde gelen şirketleri bulunuyor.

Tüm sektörler açısından zor geçen 2016 yılı, turizm sektörünü derinden etkilerken, Neredekal.com %62’lik bir büyüme gösterdi. Neredekal.com’un başarılı yüzdelerle yılı kapatması ise 2017 için tüm paydaşlar açısından umut verici olarak yorumlanıyor.

Neredekal.com’da 2016 yılına daha yakından bakmak isterseniz 2016 infografiğine mutlaka göz atın.

neredekal-2016-infografi (1)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir