Tinder’dan 2003 Yılına Göz Kırpan Yenilik

ds-damat

Dünyada kabul görmüş en büyük çöpçatan uygulaması olan Tinder, eşleştiğiniz kişiler ile aranızdaki buzları eritmeye yarayacak yeni özellikler üzerinde çalışmalarına son hız devam ediyor.

Sosyal platformlar arasında yerini sağlamlaştırmak için girişimlerde bulunan firma, sohbet sırasındaki etkileşimi arttırmak ve daha güzel bir sohbet sunabilmek amacıyla tepki özelliğini devreye soktu.

 

Nedir Bu Tepki Özelliği?

Tabii ki Tinder bu yeniliğiyle dünyayı yeniden kurtarmadı. Görmüş olduğunuz bu reaksiyonlar, eşleştiğiniz kişiye ekranı tümüyle kaplayan animasyonlar göndermenize olanak sağlar. Tıpkı 14 yıl önce MSN‘ de aşina olduğumuz gibi. GülücüklerKalplerAlkış, İçki fırlatma, Göz devirme ya da Göz kırpma gibi çeşitli reaksiyondan oluşan bu efektler, ses desteği de sunarak asık suratlarımızı biraz olsun güldürebilecek içeriklere sahip, dahası karşı tarafı şaşırtabilir ve konuya bir şekilde girebilmemize neden olacak sohbetin başlamasına neden olabilir benden söylemesi. 

Neden Böyle Bir Devre Geçilme İhtiyacı Hissedildi?

Tinder, yeni sunduğu özellikle platformundaki rahatsız ediciagresif ve saldırgan kullanıcılara karşı bizlere yardımcı olmayı amaçlıyor. Platform, mükemmel bir dünyada yaşamadığımızı ve kadınların “serseri” davranışlarla sıklıkla karşılaştığının altını çiziyor. Bu sebeple hak edenlere yapıcı geri bildirimlerde bulunabilmemiz adına Tinder Tepkiler özelliğini bizlerle buluşturuyor. Emojilerin yetmediği anda Tinder Tepkiler imdadınıza yetişir de diyebilirim bir nevi. 

Tepkiler özelliğinin kullanıcılara bir sohbetin herhangi bir aşamasında kullanılabilecek yanıt yelpazesi sunmak amacıyla tasarlandığı gözler önüne seriliyor. Nazik bir dürtmeden uyarı atışına veya cesur bir jeste kadar skalanız geniş. Gerisi ise sizin nabza göre şerbet vermenize kalmış durumda 

Uzun lafın kısası hoş karşılamadığınız bir davranışı bildirmek sadece bir tık ötenizde olacak. Animasyonlu tepkilerde favorim karşınızdaki kişinin anlamsız mesajının üzerine su dökebilme, karşı taraf için okkalı bir cevap olabilir.

Bu özellik oyuncu ve komedyen Whitney Cummings tarafından “Menprovement video series” adlı videoda tanıtıldı. İşte o video huzurlarınızda 

https://youtu.be/s3WwQkItiUM

 

Görüyoruz ki bu özellikle birlikte tüm kullanıcılara sohbetlerindeki tonu belirlemek ve onlara daha iyi bir deneyim sunmak için en iyi pratikleri destekleyecek mesajlaşma standartları sunulmuş.

Bizde önümüzdeki günlerde uygulama “reaksiyonlarını” duymaya başlarız deyip makalemi sonlandırıyorum.

Aaa bide son bir şey 

 

Peki ya siz yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir