Okuduğunuz Yazı
TikTok Salgınla Mücadele İçin Bilgilendirici Videolar Yayınlıyor

TikTok Salgınla Mücadele İçin Bilgilendirici Videolar Yayınlıyor

  • Koronavirüs hakkında küresel endişeler yaşanırken, TikTok’ta da toplumun güvenliği için sağlık kuruluşlarıyla birlikte ortak bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştiriyor. TikTok bu girişimlerle insanların koronavirüs hakkında çıkan yanlış bilgiler karşısında doğru bilgileri almasına yardımcı olmayı hedefliyor.
tiktok

TikTok bunun en önemli adımı olarak uygulama içerisinde Dünya Sağlık Örgütü aracılığıyla koronavirüs hakkında genel soruların cevaplarını içeren, güvende kalma konusunda ipuçları sunan ve COVID-19 hakkında güvenilir bilgiler sağlayan bir bilgi sayfası paylaştı. Kullanıcılar Bilgi sayfasına, Keşif sekmesinden ve doğrulanmış hesaplardan paylaşılan videolar üzerinden erişebiliyor.

TikTok konuyla ilgili farkındalığı artırmak ve insanların doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak için Türkiye’de #elleriniyıka etiketiyle bir kampanya da başlattı. Türk Kızılay’ın da destek verdiği kampanya büyük ilgi gördü ve şimdiden 973 milyon görüntülenmeye ulaştı.

#Elleriniyıka etiketiyle hayati bilgiler

Koronavirüsten korunmak için öncelikle ellerin hijyenine dikkat çeken kampanyada kullanıcılar için yararlı bilgiler yer alıyor. Özellikle Türk Kızılay’ının yayınladığı videoda sosyal mesafe, hayvanlarla temas ve dezenfeksiyonun önemine dikkat çekiliyor. Doktorlar da halkı bilinçlendirmek için salgına karşı alınabilecek bütün önlemleri video efektleri aracılığıyla aktarıyor.

İlginizi Çekebilir

Popüler TikTok kullanıcılarından Larissa Burak, Berk Coşkun ve şarkıcı Alya el yıkamanın önemini vurgulayan videolar paylaşarak bilinçlendirme hareketine destek verdiler.

Yorum Yok

Leave a Reply

Your email address will not be published.© 2020 Pazarlama Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.

Hosting Sponsoru: Turhost