Okuduğunuz Yazı
Tekzen, Gri Koli Bandı ile Altın Mixx Kazandı

Tekzen, Gri Koli Bandı ile Altın Mixx Kazandı

  • Tekzen, Creasoup iş birliği ile hayata geçirdiği “Gri koli bandı ile sanat eserine dönüşen muz” Real Time Marketing çalışması ile Uluslararası bir yarışma olan MIXX (Marketing and Interactive Excellence) Awards Türkiye’de sosyal medya kategorisinde Altın Mixx Ödülü’nün sahibi oldu.
tekzen

Performans sanatçısı David Datuno’nun Paris merkezli çağdaş sanat galerisi Perrotin tarafından Art Basel Miami’deki sergide koli bandıyla duvara yapıştırılan 120 bin dolar değerindeki “Comedian (Komedyen)” isimli muzu sergi alanında duvardan alarak yemesi büyük gündem yaratmıştı. Sosyal medyada çok konuşulan bu olay üzerine dijital ürün ajansı Creasoup’un Tekzen için dikkat çeken bir kampanya hazırladı. Kampanyada bandın fiyatına vurgusuyla ve “Modern sanat eserleri üretmek için de ihtiyacınız olan her şey Tekzen’de!” mesajı ile Maurizio Cattelan’ın eserine gönderme yapılarak sosyal medyada büyük beğeni toplamıştı.

Tekzen “Gri koli bandı ile sanat eserine dönüşen muz” sosyal medya kampanyası ile dijital reklamcılık ödülleri kapsamında uluslararası bir yarışma olan MIXX (Marketing and Interactive Excellence) Awards Türkiye’de sosyal medya kategorisinde Altın Mixx Ödülü’nün sahibi oldu.

 

Yorum Yok

Leave a Reply

Your email address will not be published.© 2020 Pazarlama Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.

Hosting Sponsoru: Turhost