TeknoSa’nın başarısız 12.yıl reklamı!

TeknoSa’nın 12. yılını kutlaması sebebiyle başlattığı çekiliş kampanyası dahilinde katılımcılara bir video izletiyor ve bu videonun içinde 12 yıl öncesinde bulunmayan bir teknolojiyi bulmasını istiyor izleyicinin…İlgili video geleneksel(eski) bir teknoloji markette çekilmiş ve birçok ürün mevcut Katılımcıdan yapılması beklenen şey ise facebook üzerinden uygulamaya girip videoyu izlerken bahsedilen o eski teknolojiyi görünce o ürüne tıklaması. Doğru ürünü tıkladığınızda karşınıza onay işareti ile birlikte bir form çıkıyor ve form’a kişisel bilgilerinizi yazıp, TeknoSa’nın network’üne katılmış bulunuyorsunuz kendi isteğiniz ve onayınız ile…

Bu kısma kadar herhangi bir problem yok gibi görünse de, uygulamayı denerken fark ettiğim birşeyi paylaşmak istiyorum sizlerle. Bahsi geçen videoyu izlerken ekranda herhangi bir kaç yere bastığınızda, bir kaç tıklamadan sonra doğru cevabı bulmuşsunuz gibi onay kutusu çıkıyor ve bilgileriniz isteniyor. İşin ilginç yanı, bir kaç denememde gördüğüm şey, şöyle ki; her denememde farklı bir ürün doğru çıktı. Birden fazla ürün olması ihtimalini de göz ardı etmemek adına, son denememde ise videoda oynayan bayana tıkladım ve doğru çıktı! Komik ama gerçek (: Kadın 12 yıl öncesinde yoktu sanırım!

TeknoSa gibi bir şirketin network’unu genişletmek adına böyle basit, farkedilebilir bir reklam kampanyası yapmış olması şaşırttı beni bir TeknoSa müşterisi olarak. Belli ki TeknoSa yeni yaşı ile ilgili bir atraksiyon bulmakta biraz gecikmiş ve aceleye getirilmiş bir reklam çalışması yapmış.

Bir kaç deneme sonucu ulaştığım bu sonucu sizlerle paylaşma gereği duydum. Kişisel bilgilerinizi, samimi olmayan bir reklam anlayışı çerçevesinde almak isteyen bir yere,kişisel bilgilerinizi vermek istemezsiniz diye tahmin ediyorum.

https://www.facebook.com/teknosa/app_490879214268119

TeknoSa’nın daha yaratıcı fikirler üretmesi gerektiğini düşünüyor, ilgili sorunun kaynaklandığı kişi ya da reklam kuruluşlarından bir an önce kurtulmasını temenni ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir