23-27 Mayıs Tarihinde Düzenlenecek Pazarlama Türkiye Zirvesi "Metaverse" Etkinliğine Ücretsiz Katılmak İçin Tıklayın
Teknosa

Teknosa ‘nın 2019 Cirosu Son Çeyrekte %90 Büyüdü

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa , 2019 yılının ikinci yarısında ‘Yeni Neslin Teknosa’sı’ adıyla başlattığı Dönüşüm Programı’nın meyvelerini topluyor. En iyi müşteri deneyimi ve operasyonel mükemmellik için mağaza ve satış süreçlerinden kategori yönetimi ve tedarik zincirine kadar pek çok alanda kapsamlı bir dönüşümü başlatan Teknosa, 2019 yılında tüketici teknolojisi ürünleri pazarının iki katı seviyesinde büyümeyi başardı.

Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, 2019 yılında gösterilen iyi performansta, ‘Yeni Neslin Teknosa’sı’ adıyla başlatılan Dönüşüm Programı’nın etkisinin yüksek olduğunu belirtti. “Mağaza ve satış gücü etkinliğinden kategori yönetimine, tedarik zincirinden harcama verimliliğine birçok alanda çalışmalara başladık. Veriye dayalı yönetim ile müşteri deneyimini ve operasyon verimliliğimizi iyileştirmeye odaklandık. Yılın ortalarında başlattığımız dönüşüm programı kapsamında doğru ürünlerin doğru lokasyonda bulunmasını daha etkin bir seviyeye çıkardık.  Böylece 2019 gibi oldukça zor bir yılın içinde performansımızı sürekli artırmayı başardık. Bu başarı, tüm Teknosa çalışanlarının Dönüşüm Programı’nı, müşteri odaklı, daha verimli ve karlı olmak için attığımız adımları sahiplenmelerinden geldi” dedi.

Teknosa ‘nın Cirosu 2019’da %40, Son Çeyrekte %90 Büyüdü

2019 yılında gösterilen başarının 360 derece uygulanan bir yaklaşım sayesinde olduğunu ifade eden Gürcan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Teknosa.com’un altyapısını yenilediğimiz ve şirket genelinde veri analitiği için yaptığımız dijitalleşme yatırımlarımızın da olumlu etkisini 2019 yılında güçlü bir şekilde hissettik. Teknosa.com, yeni altyapısı, hızlı sevkiyatı, hizmet kapsamını genişletmesi, ürün bulunurluğu ve çeşitliliğinde sağladığı iyileşme ile hizmet kalitesinde fark yaratarak çok başarılı bir yıl geçirdi. Teknosa.com cirosu yıl toplamında 2018’e göre yüzde 40 artarken, son çeyrekte ciro artışı yüzde 90’ı geçti. Toplam ciromuz içinde Teknosa.com’un payı yüzde 7’ye ulaştı.”

GÜRCAN: 20. Yılımıza Güçlü Girdik ve Hedeflerimizi Büyüttük

2020 yılının Teknosa’nın 20. yılı olduğunu hatırlatan Bülent Gürcan şöyle konuştu: “20. yılımıza güçlü hedeflerle giriyoruz. 20 yıldır oluşturduğumuz sayısız başarı hikayesine bu sene çok güçlü bir başarı hikayesi ekleyeceğiz. Dönüşüm Programı ve dijitalleşmenin etkileriyle bu yıl yine pazarın üzerinde performans göstermeyi, ciromuzu yüzde 15-30 arasında artırmayı ve yıl toplamında net kara geçmeyi hedefliyoruz. Tüketici güven endeksi ve global konjonktürdeki değişimleri yakından izleyerek gerektiğinde hedeflerimizi güncelleyeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir