E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Steve Jobs’un Altın Değerinde 14 Sözü

1) Mezarlıktaki en zengin adam olmak umrumda değil. Umrumda olan şey gece yatağıma uzandığımda bugün biz harika bir şeyler yaptık diyebilmek.

2) Hayattaki en çok değer verdiğim şeyi parayla satın alamazsınız. Hayatta sahip olduğumuz en önemli kaynak açıkça zamandır.

3) Uzun lafın kısası, Apple’a servet edinmek için dönmedim. Son derece şanslıydım ve benim zaten bir servetim vardı. 25 yaşındayken servetim 100 milyon $’dı. İşte o zaman servetimin hayatımı mahvetmesine izin vermemeye karar verdim. Ömrümün sonuna kadar istesem de harcayamam zaten. Ayrıca servetimi zekamın doğrulayıcısı olarak görmüyorum.

[boombox_button tag_type=”a” type=”primary” url=”https://pazarlamaturkiye.com/makale/o-bir-basari-ikonu-steve-jobs/” target=”blank” class=”class-name1 class-name2″]O Bir Başarı İkonu ![/boombox_button]

4) Hayatta pek çok şeyi yapmak için şans bulamıyoruz bunun için yaptığımız her bir iş mükemmel olmalı. Çünkü bu bizim hayatımız. Hayat kısa ve öleceğiz biliyorsunuz. Ve hepimiz yaşamımızda yapmamız gerekenleri yapmak için seçildik. Onun için yaptıklarımız yaptığımıza değecek kadar iyi olmalı.

5) Zamanın sınırlı onu bir başkasının hayatını yaşayarak mahvetme. Dogma batağına saplanarak başka insanların düşüncelerinin sonucunu yaşama. Diğer düşüncelerin gürültüsünün senin iç sesini bastırmasına izin verme. Ve en önemlisi, senin gerçekten ne istediğini bilen kalbini ve sezgilerini takip edecek kadar cesaretli ol.

6) Eğer bir şey yaparsan ve ortaya iyi bir şey çıkarsa, o zaman fazla beklemeden daha iyi olan başka bir şey için uğraşmalısın.

[boombox_button tag_type=”a” type=”primary” url=”https://pazarlamaturkiye.com/makale/pazarlamada-apple-gibi-ol/” target=”blank” class=”class-name1 class-name2″]Pazarlamada Apple Gibi Ol[/boombox_button]

7) Güzel çekmeceler yapan bir marangozken çekmecenin duvara yaslanan kısmına gelecek ve hatta kimse görmeyecek olsa bile yine de kalitesiz ahşap kullanmayacaksın. Gece rahat uyuyabilmen için hem estetik hem de kalitede başarılı olacaksın.

8) Tasarım sadece nasıl göründüğü ve nasıl hissettirdiğiyle alakalı değildir. Tasarım ayrıca işlevdir.

9) Bağlantıları geleceğe bakarak kuramazsınız ancak geçmişe bakarak kurabilirsiniz. Bunun için bağlantıların gelecekte bir şekilde kurulacağına inanmak zorundasınız. Bir şeye güvenmek güvenmek zorundasınız: İçgüdü, kader, hayat, talih ya da her neyse…

10) Picasso’nun güzel bir sözü var: “İyi sanatçılar taklit eder, büyük sanatçılar çalar. Ve biz iyi fikirleri çalmaktan hiçbir zaman utanmadık ve bence Macintosh’u harika yapan detaylardan birisi onu tasarlayan insanların müzisyen, şair, ressam, zoolojist tarihçi ve aynı zamanda dünyanın en iyi bilgisayar bilimciler olmasıydı.

11) Ürünleri belli bir hedef kitleye göre tasarlamak son derece zor çünkü pek çok zaman insanlar siz onlara gösterinceye kadar ne istediklerini bilmiyorlar.

12) 17 yaşındayken bir özlü söz okumuştum: “Eğer her günü son gününmüş gibi yaşarsan bir gün haklı çıkarsın. ” Bu benim üzerimde önemli bir etki yaptı ve o günden beridir de son 33 senede her sabah aynada kendime baktım ve kendime sordum: “Eğer bugün son günüm olsaydı bugün yapacağım şeyi yine de yapar mıydım?” Ve cevaplar ne zaman art arda “hayır” olsa o zaman değişmem gerektiğini biliyordum.

13) Yapmadığımız şeylerle de en az yaptığımız şeyler kadar gurur duyuyorum çünkü inovasyon binlerce fikre hayır demektir.

14) Kimse ölmek istemez. Ölüp cennete gitmek isteyen insanlar bile. Ama hepimizin varış noktası ölüm. Ve öyle de olmalı çünkü ölüm yaşamın en önemli buluşudur. Yaşamda değişimin aracıdır. Eskileri temizler yenilere yol açar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir