23-27 Mayıs Tarihinde Düzenlenecek Pazarlama Türkiye Zirvesi "Metaverse" Etkinliğine Ücretsiz Katılmak İçin Tıklayın

Starwars Furyası Tam Gaz Devam Ediyor!

Star Wars – Güç Uyanıyor! İle birlikte çığ gibi büyüyen uzay furyası aldı başını gidiyor.

Sosyal medyaya giriyorum Starwars, TV’yi açıyorum Starwars, sokağa çıkıyorum Starwars.

E bilmeyenler için yazalım o zaman neymiş bu Starwars, önce biraz anlatalım sonra da gündemin nabzını tutalım hep birlikte.

Sıkı bir hayranı olduğum film serisinin ilk filmi 25 Mayıs 1977’de yayınlandı, kısa sürede efsane olan seri, nesiller boyunca izlendi, okundu, oynandı, yazıldı, çizildi. 1980’lerde ışın kılıcı sesleri çıkaranlar büyüdü ama Star Wars hep ilk günkü gibi gözde kaldı. George Lucas 9 bölümlük seriyi gençliğinin baharında bitirdi ve senaryosunu alıp kapı kapı dolaşarak filmini insanlara gösterdi. Çoğu stüdyo tarafından beğenilmeyen, reddedilen bu serinin kıymetini Century Fox bildi, ufacık bir şart koymayı ihmal etmedi tabi J 9 bölümden oluşan bu serinin 6. İle başlanılması istenince Lucas seriyi altı filme indirdi ve dördüncü bölümle ilk Star Wars filmi çekildi.

Milyonları kendine hayran bırakan bu seri, farklı kültürlerden, farklı dinlerden, çeşitli mitolojilerden beslendi. Bu sebepledir ki her geçen gün daha da devleşti, hayranları tarafından defalarca izlendi.

Müzikleriyle büyüleyen, farklı kahramanlarıyla şoke eden, insanların dilinden düşmeyen, dilinden düşse kaleminden düşmeyen, kötü karakterleri bile sevmenize neden olan o film değil miydi Starwars?

Hal böyle olunca, bu kadar seveni, bu kadar hayranı olunca Starwars da sıradan bir film olmaktan çıkıp bir marka efsanesine dönüştü.

Pek çok firma Starwars’a özel hazırladığı ürünlerle gücün bir parçası olurken,  tasarım sayfaları da yılbaşı arefesini değerlendirerek Starwars hediyelik eşyaları ile furyaya katılmıştır.

Benim bildiğim ve denk geldiğim Starwars furyasına seyirci kalmayan markalar şu şekilde;

HP Sınırlı sayıda ürettiği laptopuyla, Nesquik reklam filmiyle, Garanti Bankası, Nescafe, Nutella, Cornetto  sosyal medya paylaşımlarıyla, Google sanal oyunuyla, Bim seriye özel hazırladığı çeşitli malzemelerle ve daha sayamadığım bir çok markayla, Starwars furyası her geçen gün biraz daha ses getirmekte, adeta çığ gibi büyümektedir.

Çılgın sosyal medya paylaşımlarından hiç bahsetmiyorum bile J Ben sıkı bir hayranı olduğum için halimden çok memnunum, efsaneleşmiş bu seri için hiçbir marka bu oluşuma kayıtsız kalmamalıydı ve nitekim çoğu öyle de yaptı.

Yazının sonuna geldiğime göre, kapanışını biz de işte o çok sevdiğimiz cümle ile yapabiliriz. “GÜÇ BİZİMLE OLSUN!” arkadaşlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir