Spotify Üzerinden Müzik Dinlemek, Facebook Messenger’ın AI Bot’uyla Daha da Kolaylaştı.

ds-damat

Başta size Al Botu veya Al Yardımcısı yani “M”i açıklayayım. M, Facebook Messenger’ın kişisel yardımcısı. Şu an da M herkese açık olmamakla beraber çeşitli yerlerde beta sürümü kullanılmaktadır. M, sizle sohbet edebilir, şaka yapabilir ve bir sürü şey daha. Iphone’lardaki Siri’nin Facebook’taki hali diyebiliriz.

Facebook Messenger, Uber gezintileri önerme ve geri ödeme yapmanız gerektiğini hatırlatmak için ‘M’ adlı bir AI yardımcısı kullanıyordu. Şu anda “M”nin artık yeni bir görevi var:Hangi müziği Spotify’de dinlemeniz gerektiğini önerecek.

Canınız sıkıldı ve M ile konuşuyorsunuz. Ona “Bana şarkı dinlet, şarkı öner veya şarkıyı ve ismini yazıp çal.” dediğinizde istediğiniz şarkıyı Spotify ile çalacak.

Şarkıyı gönderdikten ve dinledikten sonra “Daha Fazla Müzik Paylaş” a tıklayabilirsiniz. Bu, aynı sanatçı, albüm ve türden de olabilir – veya tamamen farklı bir şey de olabilir. Messenger, kısa süre önce Spotify’da dinlediğiniz şarkıları, çalma listelerini veya yeni şarkı araması yapmanıza izin verecektir. Bu menüde bile yeni bir grup çalma listesi oluşturabileceksiniz.

Henüz daha Türkiye’de bu özelliğin aktif olmaması sebebi ile bizler kullanamıyoruz. Ancak aktif olduğunda sizler de kullanır mısınız? Eğer kullanacaksanız bizle de şarkı paylaşmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir