Sponsoru Olduğumuz TEDx Ankara Konferansı 25 Aralıkta ODTÜ’de !

Tüm dünyada ilgiyle takip edilen TEDx konferansları 25 Aralık 2016 tarihinde ODTÜ Ar-Ge Topluluğu tarafından ODTÜ’de düzenleniyor.

‘’Paylaşmaya değer fikirler’’ sloganıyla yola çıkan TED (Technology, Entertainment, Design), bilim teknoloji, ekonomi, eğitim, kültür, sanat ve daha birçok farklı alandan değerli fikirlere sahip olan konuşmacıları insanlarla buluşturmaktadır. TEDx etkinlikleri ise dünyanın dört bir yanında TEDx lisansıyla düzenlenen ve birbirine çok benzer formatlara sahip olan bağımsız konferanslardır. TEDx etkinliği düzenleme lisansını edinen ODTÜ Ar-Ge Topluluğu, 25 Aralık 2016 tarihinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde TEDxMETUAnkara adıyla bu etkinlikleri gerçekleştiriyor.

tedx-ankara

TEDxMETUAnkara ‘’Gelgitlere Karşı’’ sloganı ile insanlara ‘’Etrafınızda sizi olumsuz yönde etkileyecek faktörlere rağmen dokunduğunuz yeri etkilemeye ve iyileştirmeye devam edin.’’ mesajı vermeyi hedefliyor. Ankara’da düzenlenen en büyük TEDx etkinliği olması yönüyle öne çıkan organizasyon, sadece ODTÜ mensuplarına değil Ankara genelinden ve diğer illerden gelecek olan katılımcıları da ağırlayarak, onlara dünyayı değiştirecek yenilikçi fikirleri ulaştırmayı amaç ediniyor.

Mehmet Auf’un moderatörlüğünde gerçekleşecek olan etkinlikte milli tenisçi Çağla Büyükakçay, tiyatro ve sinema sanatçıları Rüştü Asyalı ve Levent Ülgen, neyzen Burcu Karadağ, ODTÜ’de Yılın Hocası seçilmiş olan Prof. Dr. Bayram Tekin, ODTÜ GİMER Müdürü Doç. Dr. Adil Oran, genç girişimci Umutcan Duman ve Drexel Üniversitesi’nde Biyomedikal Mühendisliği, Bilimleri ve Sağlık Sistemleri Fakültesi kurucu dekanı olan Banu Onaral, yaşamlarında karşılarına çıkan engelleri nasıl aştıklarını anlatarak deneyimlerini paylaştıkları konuşmaların yanı sıra Trio Anka grubu da etkinlikte sahne alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir