Beko, Fenerbahçe’nin Yeni Sponsoru Oldu


Koç grubuna bağlı beyaz eşya markası Beko, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın göğüs ve isim sponsoru oldu. İş birliği, Fenerbahçe’nin resmi internet sitesi üzerinden “ Erkek Basketbol Takımı’mızın isim ortağı Beko “ olarak duyuruldu. Sponsorluk kapsamında Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı 2.5 yıl boyunca “Fenerbahçe Beko” olarak anılacak.

Basın mensupları ve ailelerine açık kahvaltı sonrasında Fenerbahçe Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleştirilen basın toplantısı ve imza törenine Başkan Ali Koç’un yanı sıra birçok önemli isim katıldı. Bu isimler arasında Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Fenerbahçe BEKO Erkek Basketbol Takımı Genel Menajeri Maurizio Gherardini, Başkan Vekili Semih Özsoy, Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Zeljko Obradovic ve takım kaptanı Melih Mahmutoğlu yer aldı.

Atılan imzalar sonrasında iş birliği hakkında konuşan yöneticiler, yeni dönemin her iki taraf için de verimli ve başarılı bir süreç olması için iyi dileklerde bulundular. Yapılan açıklamalarda Beko’nun her zaman en iyiye yatırım yaptığı,zirveye oynayan bir takım olan Fenerbahçe Erkek Basketbol Kulübü iş birliğinin doğru bir adım olduğu vurgulandı.

Sponsorluk antlaşmasının detaylarına ilişkin bilgiler ise paylaşılmadı. Kulübün Başkan Vekilimiz Semih Özsoy bütçe ile ilgili basın mensuplarından gelen sorulara“Sponsorluk anlaşmamız ilk etapta 2,5 yıllık. Geçmişte de görüldü ki Fenerbahçe ile işbirliğine gidenler kolay kolay ayrılamıyorlar. Dolayısıyla umudunuz daha da uzun yıllar devam etmesi. Bu süreçte, diğer sponsorluklarda da olduğu gibi bütçeyle ilgili şu aşamada açıklama yapmak doğru olmaz. Fakat Fenerbahçe’nin ihtiyaçları ve harcamaları çok yüksektir. Hepsini kapatacak diye bir şey yok. Bu şartlarda yapılabilecek en iyi sponsorluktur” dedi.

Şampiyon gibi beslen kampanyasına dikkat çekildi

Beko’nun yürüttüğü hayata geçirdiği “Eat like a pro / Şampiyon gibi beslen”sosyal sorumluluk projesine dikkat çekildi. Proje hakkında konuşan Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, “Ali Bey’in de çok desteklediği BEKO’nun Eat like a pro (Şampiyon gibi beslen) sosyal fayda tarafı ve rol model olma tarafı da oldukça önemli. Rakamlarla ifade edecek olursak dünyadaki nüfusun yüzde 40’ı ya obez ya da kilolu. Çocuklarda ise bu durum daha vahim. Bugün yaklaşık 40 milyon çocuk obez. 2023-2024 yıllarında yaklaşık 70 milyon kişiye ulaşması bekleniyor.Bunlar UNICEF rakamları. Türkiye’de ise her 10 çocuğun birisi obez, yüzde 15’i de fazla kilolu. Burada hepimize büyük sorumluluk düşüyor. Kendi çocuklarımdan biliyorum; istersem bağırayım ya da ödül vereyim ama ‘Brokoli ye’ dediğim zaman oralı olmuyorlar. Melih gibi birisini gördükleri zaman maçlarda performans gösterebilmesi için sebze yediğini gördüklerinde kendileri sabahtan akşama kadar sebze yerler. Bu önemli bir etki. Obeziteye karşı en etkili çözüm de fizik selaktivite ve beslenme. Gençler için önemli bir görev üstlendiğimizi düşünüyorum.Bunun faydasını hem markamız hem de Fenerbahçe görecektir. O yüzden çok heyecanlıyız. Bu süreçte bize yardımcı olan Fenerbahçe yönetimine özellikle teşekkür etmek istiyorum. Final Four yolculuğunda başarılar diliyorum. Birlikteçok keyifli işlere imza atacağız. Bu BEKO’nun tekrar basketbola dönüşünün ilk adımı. Hem sosyal fayda tarafında hem de bizim hedef kitlemize ulaşma tarafında ölçülebilir bir başarı getireceğimize eminim” şeklinde konuştu.

Zeliha Şit
2011 yılında, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nü kazandı. Lisans eğitimi sırasında, Anadolu Üniversitesi (AÖF) Marka İletişimi bölümünü tamamlayarak 2016 yılında çift diploma ile mezun oldu. Aynı yıl Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisansa başladı. Öğrencilik yıllarında Ege Üniversitesi PRatik Halkla İlişkiler Topluluğu'nda genel sekreterlik ve başkan yardımcılığı görevlerinde yer aldı. Sivil Toplum Kuruluşları'nın toplum faydasını gözeten, önemli kuruluşlar olduğunu düşünerek ''Let's Do it Akdeniz'' Projesi'nin iletişim takımında yer alarak aynı dönem Konak Belediyesi'nde öğrencilere gönüllü İngilizce dersleri verdi. Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş'nin, Ege Üniversitesi Marka Elçiliği görevini yürüterek, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde düzenlenen önemli etkinliklerin gönüllü olarak yer aldı. Aynı dönemlerde Türkiye Halkla İlişkiler Derneği ( TÜHİD) tarafından düzenlenen 13.Altın Pusula Ödülü ve Hayal Edin Gerçekleştirelim yarışması ‘’Beni Geri Döndür’’ projesi ile 2 ayrı ödülün sahibi oldu. Pegasus Hava Yolları Misafir İlişkileri ve Kredi Kayıt Bürosu Stratejik Planlama ve Kurumsal İletişim Departmanları'nda stajlar yaptı. Denge Koleji, The English Academy gibi firmalarda da yarı zamanlı olarak çalıştı. Mezun olduktan sonra Keel Billed Interactive'de ve Brandistanbul İletişim Danışmanlığı'nda çalıştı. Şu an GoodWorks İletişim Danışmanlığı'nda temsilcisi olduğu markaların iletişim çalışmalarını yürütmekte, çeşitli platformlarda pazarlama iletişimi, halkla ilişkiler ve dijital üzerine yazılar yazmaktadır.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beko, Fenerbahçe’nin Yeni Sponsoru Oldu

log in

reset password

Back to
log in
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.