E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Sosyal Medyada 27 Mart – 2 Nisan Öne Çıkanlar

Canlı Yayın İntiharları İçin Yeni Araç Geliştirildi.

Son zamanlarda sık yaşanan canlı yayında intihar vakaları için, Facebook alternatif araçlar geliştiriyor. Sağlık durumundan endişe duyduğumuz kişi ve yayınları anonim olarak bildirebileceğiz. Bu sayede geliştirilen raporlama mekanizmasıyla bu tür olayların önüne geçilebileceği söyleniyor.

canlı yayın

Erkekler de Ağlar

Cinsiyet üzerinden pazarlama yapan markalardan biri olan AXE yeni projesiyle değişim sürecinde olduğunu görüyoruz. En yakın örneği ise dün yayınlanan Can Bonomo’nun  ‘Erkekler de Ağlar’ adlı  parçasının AXE sponsorluğunda olması. Şarkının orjinalinin Nilüfer-Erkekler Ağlamaz olduğunu hepimiz biliyoruz. Şarkının sözlerinin değiştirilmesi ataerkil toplum düzeninin de değiştirilmesi gerektiğini ve ağlamanın cinsiyeti olmadığı gibi insani bir durum olduğunu anlatıyor. AXE yeni stratejisiyle klişeleri yıkarak tüketicilerdeki algısını değiştirecek gibi duruyor.

Video’da benim ve gözlemlediğim kadarıyla izleyicilerin de hatalı bulduğu tek bir şey var. Ağlayan erkekler içinde trans bireylerin de yer alması. Bu durum insanların hissettiği cinsiyeti göz ardı ederek, biyolojik cinsiyetin önemli olduğu anlatılıyor gibi. Yine de çok güzel bir iş olmuş emeğinize sağlık.

Sosyal medyada desteklemek için: #erkeklerdeağlar

KFC’den Yeni Reklam: The KFC Clean Eating Burger

İngiltere’de yeni bir akım olan Clean Eating Burger düşük karbonhidrat, yüksek proteinle beslenmeyi destekliyor. Reklam filmine konu eden KFC bu akımla dalga geçiyor. İngiltere’de ki doğal besincilerin fenomenlerinden  Figgy Poppleton Rice bu reklam filminde oynuyor ve sonunda bir sürprizle karşılaşıyor. Mashable’a göre Figgy Poppleton KFC tarafından yaratılan sahte bir fenomen.

Nokia 3310 Geri Döndü

nokia-geri-dondu

Sağlamlığıyla akıllarda kalan 3310’un yeni versiyonu Mobile World Congress (Mobil Dünya Kongresi)  Barcelona’da Nokia Ceo’su Arto Nummela tarafından  tanıtıldı. Bugüne kadar 126 milyon satan 3310 yeni versiyonuyla siparişe açıldı. Yeni versiyonunda 2G şebeke desteği olacağı açıklanırken 5G’ye geçiş için testlerin sürdürüldüğü söylendi. Bu durum Avrupa ve Kuzey Amerika’da ki kullanıcıları etkileyecek. Türkiye için 2G için son kullanım 2029 olarak gözüküyor.

nokia

 

Uzay Turizmi Başlıyor

Amazon.com kurucusu Jeff  Bezos kurduğu uzay turizmi şirketi hakkında 2018’ de uçuşların başlayacağını söyledi. Blue Origin adında ki bu uzay kapsülünün görüntüleri yayınlandı. Bu kapsül 6 uzay turistine ev sahipliği yapacak. Bu roketin en dikkat çekici özelliği ise büyük pencerelerinin olması. Önceki testlerinde başarılı olan bu roket Teksas’tan fırlatıldıktan sonra kontrollü olarak yere inmişti.

blue-originblue-origin2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir