Yeşilay ve USMED Sentetik Yalanlar Projesini Başlattı


Dünyanın en köklü ve en etkili uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele STK’sı olan Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile Uluslararası Sosyal Medya Derneği USMED, sosyal medyada sentetik uyuşturucularla mücadele için bir araya geldi. Sentetik Yalanlar ismi ile başlatılan proje sosyal medyada sentetik uyuşturucu yalanları ve sentetik uyuşturucunun ölümcül gerçeklerini kullanıcılara etkili bir şekilde duyurmayı amaçlıyor.

Proje, algı yönetimi yapılarak sosyal medya kanalları üzerinden sentetik uyuşturucular ile dijital mücadele ve bu maddelerin zararları hakkında bilinçlendirme çalışması yaparak toplumu bilinçlendirmeyi amaçlıyor. Uyuşturucu satan kişilerin sosyal medya üzerinden sentetik uyuşturucu propagandası yapmasını ve madde satışını sosyal medyada gerçekleştirmesini önlemek projenin temel gerekçesini oluşturuyor. Bu çerçevede proje kapsamında sentetik uyuşturucular ile mücadele için yayın yapan sosyal ağların (Facebook, Twitter, Youtube, İnstagram kanalları vb.) kurulması ve bunlar aracılığı ile algı yönetimi yapılması planlanıyor.

sentetik-yalanlar-projesi-825x325

Bu alanında ilk olan sosyal sorumluluk projesinde Gönüllü olarak katkı sunmak mümkün.

http://www.sentetikyalanlar.com/gonullu-olmak-istiyorum/ adresinden başvuru yapılabilir. Gönüllülerin katılımı ile proje kısa sürede sosyal medyada konuşulur hale geldi ve sosyal medya adresleri binlerce takipçiye ulaştı.

Projenin resmi adresleri şöyle;

Web sitesi: sentetikyalanlar.com

Sosyal Medya Adresleri

Resmi hashtag: #sentetikyalanlar

twitter.com/sentetikyalan

Facebook.com/sentetikyalanlar

İnstagram.com/sentetikyalanlar

Youtube.com/user/sentetikyalanlar

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeşilay ve USMED Sentetik Yalanlar Projesini Başlattı

log in

reset password

Back to
log in
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.