Sosyal Medya’da Yeni Trend: #TenYearsChallenge


Ice Bucket Challenge, Falling Stars gibi sosyal medya gündemine damga vuran akımlara bir yenisi daha eklendi.

Dün akşam saatlerinde sosyal medyada başlayan #TenYearsChallenge akımı kullanıcıların 10 yıl önceki fotoğrafları ile bugünkü fotoğraflarını karşılaştırmaları fikrine dayanıyor.

Hollywood’un yıldızlarından oyuncularına kadar hemen hemen herkesi etkisi altına alan akım, kişilerin yıllar içinde gösterdiği değişimi gözler önüne seriyor. Bu yeni akım bazılarının ne kadar büyük değişim gösterdiğini nam-ı diğer evrim geçirdiklerini gösterirken, bazılarının da hiç değişmediğini gösteriyor.

Türkiye’de de an itibariyle yayılmaya başlayan #TenYearsChallenge çılgınlığınaünlüler de katılarak 10 yıl önceki fotoğrafları ile şimdiki fotoğraflarını paylaşmaya başladı.

Ortaya komik ve şaşırtıcı fotoğrafların çıktığı akım ile sosyal medyada dönen eğlence dalga dalga yayılmaya başladı. Duyan herkesin fotoğraf paylaşması ile kısa sürede yoğun ilgi gören #TenYearsChallenge birkaç gün daha konuşulmaya devam edecek gibi görünüyor.

Unutmadan akıma katılmak için 2009 ve 2019 yılında çekilen iki ayrı fotoğrafı tek bir karede birleştirerek #TenYearsChallenge etiketi ile paylaşabilir, sizler de yıllar içinde gösterdiğiniz değişime takipçilerinizi ortak edebilirsiniz.


Zeliha Şit
2011 yılında, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nü kazandı. Lisans eğitimi sırasında, Anadolu Üniversitesi (AÖF) Marka İletişimi bölümünü tamamlayarak 2016 yılında çift diploma ile mezun oldu. Aynı yıl Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisansa başladı. Öğrencilik yıllarında Ege Üniversitesi PRatik Halkla İlişkiler Topluluğu'nda genel sekreterlik ve başkan yardımcılığı görevlerinde yer aldı. Sivil Toplum Kuruluşları'nın toplum faydasını gözeten, önemli kuruluşlar olduğunu düşünerek ''Let's Do it Akdeniz'' Projesi'nin iletişim takımında yer alarak aynı dönem Konak Belediyesi'nde öğrencilere gönüllü İngilizce dersleri verdi. Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş'nin, Ege Üniversitesi Marka Elçiliği görevini yürüterek, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde düzenlenen önemli etkinliklerin gönüllü olarak yer aldı. Aynı dönemlerde Türkiye Halkla İlişkiler Derneği ( TÜHİD) tarafından düzenlenen 13.Altın Pusula Ödülü ve Hayal Edin Gerçekleştirelim yarışması ‘’Beni Geri Döndür’’ projesi ile 2 ayrı ödülün sahibi oldu. Pegasus Hava Yolları Misafir İlişkileri ve Kredi Kayıt Bürosu Stratejik Planlama ve Kurumsal İletişim Departmanları'nda stajlar yaptı. Denge Koleji, The English Academy gibi firmalarda da yarı zamanlı olarak çalıştı. Mezun olduktan sonra Keel Billed Interactive'de ve Brandistanbul İletişim Danışmanlığı'nda çalıştı. Şu an GoodWorks İletişim Danışmanlığı'nda temsilcisi olduğu markaların iletişim çalışmalarını yürütmekte, çeşitli platformlarda pazarlama iletişimi, halkla ilişkiler ve dijital üzerine yazılar yazmaktadır.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya’da Yeni Trend: #TenYearsChallenge

log in

reset password

Back to
log in
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.