Linkedin’de Sesli Mesaj Dönemi Başlıyor


Sosyal medya platformları her geçen gün duyurdukları yeni özellikler ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Diğer platformlara göre yaptığı az ve öz yenilikler ile bilinen Linkedin, sesli mesaj özelliğinin devreye gireceğini duyurdu. Linkedin, 2003 yılında profesyonel iş ağı olarak hayatımıza girmiş, iş arayanlar ve iş verenler arasında bir köprü görevi üstlenmişti. Linkedin aracılığı ile çeşitli şirket ve sektörlerden bağlantılar edinerek kendi ağınızı oluşturabiliyor, iş dünyası başta olmak üzere profesyonel yaşama dair birçok gelişmeyi yakından takip edebiliyorsunuz. Kullanıcı sayısı her geçen gün artan Linkedin, uygulamayı daha elverişli hale getirmek için eskisinden daha sık özellik sunmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde uygulamanın resmi blog sayfası üzerinden duyurulan sesli mesaj seçeneği de bu özelliklerden biri oldu.
Kullanıcıların bağlantıları ile daha hızlı ve kolay iletişim kurmasını sağlayacak ses kaydetme özelliği, yürürken veya birden çok iş ile ilgilenirken mesaj ve yorum bırakabilmelerine olanak tanıyor. Mobil mesajlaşma klavyesindeki mikrofon simgesine basılı tutarak 1 dakikaya kadar sesli mesajınızı kaydedebiliyorsunuz. Mesajı göndermeden önce iptal etmek istiyorsanız, parmağınızı basılı tuttuğunuzda mikrofon simgesinden uzağa kaydırabilirsiniz. Mobil ve web üzerinden erişebileceğiniz sesli mesajlaşma özelliği, iOS ve Android’deki LinkedIn uygulamalarında da çok yakında aktifleşecek.
Zeliha Şit
2011 yılında, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nü kazandı. Lisans eğitimi sırasında, Anadolu Üniversitesi (AÖF) Marka İletişimi bölümünü tamamlayarak 2016 yılında çift diploma ile mezun oldu. Aynı yıl Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisansa başladı. Öğrencilik yıllarında Ege Üniversitesi PRatik Halkla İlişkiler Topluluğu'nda genel sekreterlik ve başkan yardımcılığı görevlerinde yer aldı. Sivil Toplum Kuruluşları'nın toplum faydasını gözeten, önemli kuruluşlar olduğunu düşünerek ''Let's Do it Akdeniz'' Projesi'nin iletişim takımında yer alarak aynı dönem Konak Belediyesi'nde öğrencilere gönüllü İngilizce dersleri verdi. Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş'nin, Ege Üniversitesi Marka Elçiliği görevini yürüterek, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde düzenlenen önemli etkinliklerin gönüllü olarak yer aldı. Aynı dönemlerde Türkiye Halkla İlişkiler Derneği ( TÜHİD) tarafından düzenlenen 13.Altın Pusula Ödülü ve Hayal Edin Gerçekleştirelim yarışması ‘’Beni Geri Döndür’’ projesi ile 2 ayrı ödülün sahibi oldu. Pegasus Hava Yolları Misafir İlişkileri ve Kredi Kayıt Bürosu Stratejik Planlama ve Kurumsal İletişim Departmanları'nda stajlar yaptı. Denge Koleji, The English Academy gibi firmalarda da yarı zamanlı olarak çalıştı. Mezun olduktan sonra Keel Billed Interactive'de ve Brandistanbul İletişim Danışmanlığı'nda çalıştı. Şu an GoodWorks İletişim Danışmanlığı'nda temsilcisi olduğu markaların iletişim çalışmalarını yürütmekte, çeşitli platformlarda pazarlama iletişimi, halkla ilişkiler ve dijital üzerine yazılar yazmaktadır.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Linkedin’de Sesli Mesaj Dönemi Başlıyor

log in

reset password

Back to
log in
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.