LinkedIn Stratejinizi Ateşleyecek En İyi Yöntemler


En son ne zaman LinkedIn üzerinde uyguladığınız stratejiniz hakkında dikkatlice ve etraflıca düşündünüz? Eğer bu konuda oldukça zaman kaybediyor ve rakiplerinizin gerisinde kalıyorsanız, doğru bir stratejiyi derinlemesine incelemenin vakti geldi! LinkedIn kullanımının gün geçtikçe artıyor olması bu platformu profesyonel/yaratıcı kesim adına merkezi ve faydalı bir ağ iletişimine dönüştürüyor. Son sayıma göre dünya üzerinde LinkedIn kullananların sayısı 562 milyona ulaştı! Bu sayı ulaşmak istediğiniz kitleyi düşününce oldukça etkileyici, değil mi? Fakat hedeflediğiniz kitle ile faydalı bir ağ oluşturmak ve iletişimde bulunmak sıkı bir çalışma ve strateji gerektiriyor. O halde kendi stratejinizi destekleyecek 7 önemli uygulamayı birlikte inceleyelim!
LinkedIn stratejinizi başarıya ulaştıracak bu yöntemler;

1) LinkedIn Üzerinden Düzenli Olarak Yayınladığınız Bir İçerik Oluşturun ve Bunu
Çeşitlendirin!

LinkedIn ve içerik pazarlaması, platformdaki başarılarından da anlaşılacağı üzere, el ele ilerliyorlar. LinkedIn ekosisteminde uzun soluklu paylaşımların önemli bir yeri olduğu kadar, aynı zamanda, her ziyaretçinin buna vakit bulamayacağını düşünerek paylaşımlarınızı kısa soluklu şekilde çeşitlendirmeyi de ihmal etmemelisiniz. İçerik stratejinizde çeşitli konu düzenini sürdürmeniz en doğrusu olacaktır. Bu konuların dağılımı trendlerden, iç görülerinize ve eğitici paylaşımlara kadar çeşitlilik göstermeli. Kendinizi kısıtlamayın! Birçok platformda olduğu gibi burada da devamlılık oldukça önemli. Kitlenizin yeni ve çeşitli içeriklerinizi takip etmesini bu devamlılıkla sağlayın, böylece kazanılmış ilginin ölmesine izin vermemiş olursunuz. Bu stratejiye uygun olarak sürdürülen bir hesaba sahip olan Dan Price’ın içeriklerine bakıp ilham alabilirsiniz. Bir kredi kartı işlem şirketinin CEO’su olmasına rağmen, kendi alanı dışında da yaptığı pek çok paylaşım sayesinde içerikleri her zaman takip edilebilir bir tazeliğe ve çeşitliliğe sahip oluyor;

https://www.linkedin.com/in/danpriceseattle/

2) Eş Zamanlı Olarak Şirket Sayfanıza Yatırım Yapın!

Şirket sayfanız, LinkedIn pazarlama stratejinizin en önemli parçalarından biri! Düzenli olarak ilgi çekici paylaşımlar yapıyor olabilirsiniz ama insanlar sizin kim olduğunuzu bilmediği sürece hedefinize ulaşmanız zorlaşır. Bunun için aklınızda tutmanız gereken birkaç öneri;

-Yüksek kaliteli, şirketinizi anlatan ve etkileyici bir profil fotoğrafı!
-Kapak fotoğrafınız ise LinkedIn platformundaki reklam tabelanız! Profil fotoğrafınız sizin kim
olduğunuzu açıklarken, kapak fotoğrafınız da ne tür bir marka olduğunuzu simgeliyor olacak.
-Profilinizin genel görünümü ve içeriği insanların sizin hakkınızda ne düşüneceğini etkileyecek! Profiliniz anahtar kelimelerle, etkileyici ve akıcı bir şekilde donatılmış olmalı. Profilinizi oluşturduktan sonra onu desteklemeniz gerekiyor. Personelinize şirket sayfanızı takip etmelerini rica ederek, profili zamanla görünür kılmanız mümkün!
İçerik pazarlaması uzmanı Hubspot sayfasından bu stratejinin doğru kullanımını görebilirsiniz;
https://www.linkedin.com/company/hubspot/

3) LinkedIn Stratejinizi Bir Video ile Hayata Geçirin!

“Online aktivitelerin üçte birinde video izleniyor!” Eğer videoyu uygulanabilir bir pazarlama aracı olarak görmüyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Sosyal ağ iletişiminin parçası olan çoğunluk, videonun öneminin farkında olarak ağlarını kuruyorlar. Video desteğiyle LinkedIn hedeflerinize ulaşmak için; Videoları hem kişisel hem de şirket hesabınıza ekleyin. Video içerikleriniz düzenli olarak profilinizde görülsün. Çok uzun olmasına gerek yok, trendlerden veya profesyonel alanınızdan bahsettiğiniz kısa soluklu bir video gerekli ilgiyi çekecektir. Bu stratejiyi Squarespace sayfasından inceleyebilirsiniz!
https://www.linkedin.com/company/squarespace/

4) LinkedIn’i Fikir Liderliği İçin Geliştirin!

Düşünce liderliği iyi bir ün için kolay bir yol! Düşünce liderliği ile ilgili içerikler, bir şirket ile bağ kurmanın iyi ve etkili bir yolu olarak tanımlanıyor. Şirket hesabınızda -veya kişisel hesabınızda- güçlü bir düşünce liderliği stratejisine sahip olmalısınız ve LinkedIn bunu başarmanız adına doğru bir platform olarak görülüyor. LinkedIn’i yüksek kaliteli ve orijinal içerikler üretmek/paylaşmak adına kullanın. Son trend endüstri konularını tartışın, tavsiyeler üretin ve uzmanlığınızı gösterecek sezgisel yorumlarda bulunun. İçeriğinizi okuyan insanların daha fazlasını öğrenmek adına profilinize uğramalarını sağlayın. Bunun için de profilinizi geliştirin ve bunun için de profesyonel kalitede bir fotoğrafa ve iyi hazırlanmış donanımlı bir hakkında bölümüne sahip olun.

5) LinkedIn Topluluğunun Bir Parçası Haline Gelin!

LinkedIn, kitlenizi bölümlere ayırırken çok iyi iş çıkarıyor. Platform, her alandaki farklı bakış açılarına sahip topluluk ve grupları ayırarak, sizin kendi mevkiiniz adına ulaşmak istediğiniz doğru kitleyi önünüze sunuyor. Bu toplulukların aralarında ilgi alanlarının dahilindeki başlıklar hakkında sohbetler oluşturmaları, sizin dikkatli ve ilgili topluluklar kazanmanıza yol açıyor. Fakat bu topluluklarla iletişim kurduğunuzda şunu unutmamalısınız ki; LinkedIn markanızı satmanız için bir araç değildir, konuşmanın merkezinde siz değil trendler, çözüm yolu aranan sorunlar ve topluluğun ilgisini çeken unsurlar duruyor.

6) Kitlenizi Doğru Reklamlar ile Hedefleyin!

Özellikle paranızı bir sosyal medya platformu stratejisine yatırıyorsanız, çeşitli seçeneklere sahip olabilmek harika bir durum. LinkedIn tam da bu konuda amacınız, mesajınız ve bütçenize göre size çeşitli fırsatlar sunuyor. Bu seçenekler arasında;
-Sponsorlu içerikler, Metin Reklamları, Sponsorlu InMail, Döngüsel Reklamlar
LinkedIn’ın sunduğu bu reklam verme çeşitliliği ile doğru olanı seçerek hedeflediğiniz kitleye en iyi
zamanda ulaşmayı başarabilirsiniz.

7) Kitlenize SlideShare ile Bağlanın!

SlideShare, LinkedIn stratejinize sorunsuz bir şekilde entegre olabiliyor ve bu yöntem uygulamanıza heyecan katmak için iyi bir seçenek! Bu platform, LinkedIn tarafından, iki platformun iyi bir uyum elde etmesi adına 2012 yılında oluşturuldu. Oluşturulduğundan beri neredeyse 20 milyon kez post edilen platform, görünüşe bakılırsa kullanışlı ve iyi bir yöntem olarak yerini almış.
-Bir öneri; SlideShare’ı markanızı ve ürününüzü tanıtmak için kullanmayın!-
Platformu kullanırken; anahtar kelimelerinizi, logonuzu, SEO uygulamalarını düzenli olarak kullanmayı ihmal etmeyin. Bu yöntemi TopRank Marketing sayfasından takip edebilirsiniz;

https://www.linkedin.com/company/toprank-online-marketing/

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LinkedIn Stratejinizi Ateşleyecek En İyi Yöntemler

log in

reset password

Back to
log in
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.