Instagram’a Yepyeni Bir Özellik Daha Geliyor


Takipçileri engellemeden listeden çıkartma özelliği yolda…

 

Son zamanlarda getirdiği yenilikler ile adından sıkça söz ettiren sosyal medyanın sevilen uygulaması Instagram, soru sorma ve hikayelere müzik ekleme özelliğinden sonra istenmeyen takipçiler için de çalışmalara başladı.

Birkaç gündür konuşulan ve geliştirilme aşamasında olan bu yeni özellik, hesapları açık kullanıcıların kendilerini takip etmesini istemediği kişileri ‘’engellemeye’’ gerek kalmadan listelerinden kolayca çıkarabilme imkanı tanıyacak.

İstenmeyen takipçiler, engellenmek yerine takipçi listesinden ‘’kibarca’’ çıkartılmış olacak. Çıkartılan takipçilere ise herhangi bir bildirim gitmeyecek.

Bu özellik devreye girdiği takdirde, engelle/engeli kaldır seçeneklerinin kalıp kalmayacağı merak edilirken kullanıcıların birbirine yakın bu iki özelliği ayırt etmelerini sağlayacak detaylı bir açıklama da bekleniyor.

Instagram tarafından test aşamasında olduğu doğrulanan bu özelliğin ise ne zaman devreye gireceği henüz bilinmiyor.

Zeliha Şit
2011 yılında, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nü kazandı. Lisans eğitimi sırasında, Anadolu Üniversitesi (AÖF) Marka İletişimi bölümünü tamamlayarak 2016 yılında çift diploma ile mezun oldu. Aynı yıl Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisansa başladı. Öğrencilik yıllarında Ege Üniversitesi PRatik Halkla İlişkiler Topluluğu'nda genel sekreterlik ve başkan yardımcılığı görevlerinde yer aldı. Sivil Toplum Kuruluşları'nın toplum faydasını gözeten, önemli kuruluşlar olduğunu düşünerek ''Let's Do it Akdeniz'' Projesi'nin iletişim takımında yer alarak aynı dönem Konak Belediyesi'nde öğrencilere gönüllü İngilizce dersleri verdi. Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş'nin, Ege Üniversitesi Marka Elçiliği görevini yürüterek, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde düzenlenen önemli etkinliklerin gönüllü olarak yer aldı. Aynı dönemlerde Türkiye Halkla İlişkiler Derneği ( TÜHİD) tarafından düzenlenen 13.Altın Pusula Ödülü ve Hayal Edin Gerçekleştirelim yarışması ‘’Beni Geri Döndür’’ projesi ile 2 ayrı ödülün sahibi oldu. Pegasus Hava Yolları Misafir İlişkileri ve Kredi Kayıt Bürosu Stratejik Planlama ve Kurumsal İletişim Departmanları'nda stajlar yaptı. Denge Koleji, The English Academy gibi firmalarda da yarı zamanlı olarak çalıştı. Mezun olduktan sonra Keel Billed Interactive'de ve Brandistanbul İletişim Danışmanlığı'nda çalıştı. Şu an GoodWorks İletişim Danışmanlığı'nda temsilcisi olduğu markaların iletişim çalışmalarını yürütmekte, çeşitli platformlarda pazarlama iletişimi, halkla ilişkiler ve dijital üzerine yazılar yazmaktadır.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram’a Yepyeni Bir Özellik Daha Geliyor

log in

reset password

Back to
log in
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.