Facebook Tüm Sosyal Ağlara Kafa Tutuyor Yeni Hedefi LinkedIn


Geçtiğimiz günlerde Facebook’un Tinder’a benzer bir özelliği test ettiğini duyurmuştuk.

Facebook Şimdi De Tinder’ı Taklit Ediyor

Sosyal ağların özelliklerini kendi bünyesinde toplamaya doyamayan Facebook şimdi de LinkedIn’inden rol çalıyor. Bildiğiniz gibi LinkedIn de son zamanlarda siteye getirdiği yeniliklerle platformu sosyal etkileşimlere daha uygun hale getirmişti. Facebook hem beklendik hem de beklenmedik bir şekilde LinkedIn’e çok benzeyen bir özelliği sınırlı sayıdaki kullanıcıyla test etmeye başlayarak buna karşılık verdi.

Facebook’ta her zaman iş ve eğitim bilgilerini ekleme seçeneği mevcuttu ancak sitenin yapısı gereği LinkedIn gibi kullanmak mümkün olmadı. Facebook şimdi LinkedIn gibi iş bilgileri ekleme kısmını profesyonel amaçlara hizmet edecek şekilde geliştiriyor.

Yeni görünümde iş tarihleri, işin içerdiği detaylar genişletilerek eklenebilecek.

Kişisel bilgileriniz sisteme eklense de herkese açık olmayacak. Bu düzenleme ile Facebook’ta iş ve çalışan arayanların kolay bağlantı kurulabildiği bir ortam oluşacak.

Facebook’un kopyalamadığı bir tek dijital müzik platformları kaldı. Yakında müziklerin playlist haline geldiği ya da profile girince kişilerin kendi müzik listelerinin çalmaya başladığı bir Spotify, Soundcloud benzeri özellik gelirse şaşırmayacağız.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Tüm Sosyal Ağlara Kafa Tutuyor Yeni Hedefi LinkedIn

log in

reset password

Back to
log in
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.